Millet seni sandığın dibine gömdü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Ey Kılıçdaroğlu bu yalanlarınla beraber Türkiye siyasetine bir musibet olarak geldin. Millet seni 30 Mart’ta sandığın dibine çaktı, gömdü” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Ey Kılıçdaroğlu bu yalanlarınla beraber Türkiye siyasetine bir musibet olarak geldin. Millet seni 30 Mart’ta sandığın dibine çaktı çaktı gömdü, şimdi de Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir kuklayla beraber bu milleti oyalamaya çalışıyorsun” dedi.

Seydikemer ilçesine bağlı Yayla Kınık Mahallesine gelen Soylu, pazar esnafını ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden Soylu, 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkın tercihini Recep Tayyip erdoğan’dan yana kullanmasını istedi.

Daha sonra Zorban mevkisindeki 600 yıllık çınar ağacının altında vatandaşlara seslenen Soylu, Filistin’in vahşetle karşı karşıya kaldığını ve çocukların hayata gözlerini yumduğunu söyledi.

Soylu, o bombaların altında yaşayan insanların yıllar sonra travma yaşayacağını belirterek, özgürlükleri için, insanca yaşam için, bütün dünyanın hak ettiği yaşam hakkı için ayakta durmaya çalışan ve bugün bir katliamla karşı karşıya kalan o insanların zihninden bir an olsun ayrılmadığını ifade etti.

Dünyanın ekonomi ve siyasi olarak büyük olan Amerika, Almanya ve Rusya’nın insanların katledilmesine sessiz kaldığına değinen Soylu, şöyle konuştu:

“Bu bizim için tahammül edilmez birşeydir. Onlar bir sınavdan geçiyorlar. Aslında kendi milletleri de, kendi halkları da onların geçmiş olduğu bu sınavı tasdik etmiyorlar. Onların söylediklerini kabul etmiyorlar. Çünkü, yıllardır bir büyük mücadelenin yaşandığı o coğrafyada maalesef yıllarca insanların öldrülmesine sessiz kaldılar. Bunun bir tek sebebi var. O da dünyanın ekonomik olarak yüksek olan ülkelerinde lider eksikliği var. Bu nedenle bilmeliyiz ki dualarımızla, ortaya koyacağımız tavırla onlara destek olacağız.”

Soylu, bu zulmün yakında biteceğini, bunun için de bugünden daha güçlü bir Türkiye’ye ihtiyaç olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2014 yerel seçimlerinde “30 Mart gelmeden Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeyi terk edecek” dediğini hatırlatan Soylu, “Ey Kılıçdaroğlu bu yalanlarınla beraber Türkiye siyasetine bir musibet olarak geldin. Millet seni 30 Mart’ta sandığın dibine çaktı çaktı gömdü, şimdi de Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir kuklayla beraber bu milleti oyalamaya çalışıyorsun” diye konuştu.

Süleyman Soylu, Türkiye’de her Cumhubaşkanlığı seçiminden önce kriz çıkarıldığını ifade ederek, 1980’de darbe olmadan önce Cumhurbaşkanı seçimi için 114 kez tur yapıldığını, çocukların sağcı ve solcu diye birbirine girdiği günler yaşandığını hatırlattı.

“Uzlaşmayla Cumhubaşkanı arayıp bulacaklarmış. Biz sizin uzlaştığınız Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i gördük. Bir var, bir yok. Varlığıyla yokluğu belli değil. Ne olursa olsun Türkiye’nin menfaatine bir iş yapmayayım diye elinden geleni ortaya koyan bir Cumhurbaşkanı” diyen Soylu, Türkiye’de Özal’ın bıraktığı mirasın ne olduğunu bildiklerini, 10 Ağustos’ta Recep Tayyip Erdoğan’a atılacak her oyun o büyük mirasa katkı sunacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün seçiminde de aynı şeyleri yaşadıklarını anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Eşi başörtülü diye istemediler. İnsanları başı açık ve başörtülü diye ikiye ayırdılar. Sağcı ve solcu diye ikiye ayırdılar. Alevi ve sünni diye ikiye ayırdılar. Kürt, Türk diye ikiye ayırdılar. Ülkenin birliğini, bütünlüğünü ve beraberliğini ortadan kaldırabilmek için ellerinden geleni yaptılar. Tayyip Erdoğan’a kızıyolar. Çünkü iktidara geldiği, ülkeyi yönettiği ilk günden itibaren bu ayrılıkları ortadan kaldırabilmek için siyasi hayatında kimsenin alamadığı bütün riskleri aldı. Barış içerisinde bir Türkiye olsun istedi. Herkesin kendini ifade etmesi gereken bir Türkiye olsun istedi.”

Soylu, 1.5 yıldır bu topraklara terör sebebiyle şehit gelmediğini, vatandaşların evlatlarını askere gönderirken geri gelebilecek mi diye endişesinin ortadan kalktığını vurguladı.

17 ve 25 Aralık’ta paralelcilerin yaptığı darbelerin boşuna olmadığına işaret eden Soylu, “Gezi olaylarıyla bizim başımıza getirilmek istenen boşuna değildir. Türkiye’yi Ortadoğu’nun o şuanda karıştırdıkları ülkelerinden birisi haline getirmeye çalışıyorlardı. Türkiye’yi kumpasa getirmeye çalışıyorlardı. Ülkemizin istikrarını, huzurunu ortadan kaldırmaya çalışıyorlardı. Bu duruma Tayyip Erdoğan diklendiği için müsaade etmediği için ona oyun kurmaya çalıştılar” dedi.

“10 Ağustos özgür Türkiye’nin en önemli adımlarının atıldığı tarih”

Soylu, 10 Ağustos’un millet ve devlet muhabbetinin başladığı, Türkiye’nin yeni hedeflere koştuğu, tam demokrasinin, refah toplumunun ve özgür Türkiye’nin en önemli adımlarının atıldığı tarih olduğunu söyledi.

Yeni devlet başkanının ilk kez halkın oyu ile seçileceğine işaret eden Soylu, “Bu, Selçuklu ve Osmanlı dahil olmak üzere bu topraklarda bizim yapabildiğimiz en önemli adımlardan bir tanesidir. Bu, Tükiye dünya ile bütünleştirecek. Dünyanın bütün mağdurlarına, mazlumlarına ulaştıracak ve kendi insanımızın hayat standardını en üst noktaya çıkartacak” diye konuştu.