Millet kurulan tuzakları gürdü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Erdoğan’a yapılanların daha önce Menderes, Özal ve Erbakan’a da yapıldığını söyledi. Bu kez sert kayaya çarptıklarını söyleyen Soylu, milletin Erdoğan’a sahip çıktığını anlattı.

Soylu, Konya’nın Karapınar ilçesinde partisince düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Niğde’de güvenlik güçlerine yapılan saldırıyı kınayarak başladı.

“Ülkemizin istikrarını bozmaya çalışıyorlar. Her zaman tezgah başındalar. Bu üzücü olay dolayısıyla ülkemize başsağlığı diliyorum” diyen Soylu, şunları kaydetti:

“Ülkemizin geleceğe atacağı adımlar engellenmeye çalışılıyor. Bu tezgahlar, içeriden ve dışarıdan durmuyor. Millet iradesini tasfiye etmeye çalışıyorlar. Biz ve Başbakanımız, bu milletin efendiliğine değil hizmetkarlığına talibiz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu filmi daha önceleri gördük. 1960 ve 1971 darbesini, 28 Şubat’ı yaşadık. Müslüm Gündüz’ü, Fadime Şahin’i gördük. Ancak millet, yapılanları, kurulan tuzakları bugün hemen gördü. Vatandaşımız oyunun farkında. Onlar eski Türkiye’yi istiyorlar. Hastanelerde parası olmadığı için ölenlerin olduğu, ilaçlarını alamayan vatandaşların olduğu, IMF’ye el açıp borç isteyen, faiz batağında kalan, huzur ve güvenin olmadığı bir Türkiye istiyorlar. 30 Mart’ta bu kesimlere gerekli dersi hep birlikte vereceğiz.”

Soylu, hastane kapılarında “paran yoksa öl” diyen bir Türkiye isteyen, insanları ötekileştiren, başı açık, kapalı, Kürt, Türk ayrımının yapıldığı bir ülke isteyen çevrelerin olduğunu belirterek, “30 Mart’ta ya onların istediği Türkiye, ya da büyüyen ve istikrarın süreceği bir Türkiye olacak. Biz size güveniyoruz. Kazanan millet olacaktır” diye konuştu.

“Biz insan odaklı yatırım yaptık”

CHP’nin bu ülkede çakılı çivisinin olmadığını anlatan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu ülkeye hiçbir şey yapamadıkları gibi, yapılan hizmetleri engellemeye çalışan bir zihniyete sahipler. İstanbul’daki birinci köprüye de karşıydılar, üçüncüye de karşılar. Keban Barajı’nın yapılması esnasında karşı çıkan CHP vardı. ‘Enerjiyi toprağa mı gömeceksiniz’ dediler. Başbakanımız 268 baraj yapmıştır. 74 ilimiz birbirine bölünmüş yolla bağladı. 17 bin 500 hastamız ambulans helikopterle hastanelere taşındı. Eskiden ambulansların mazotu yok diye hastalarımız ölmedi mi? 589 bin engelliye sahip çıkarak, insanlarımıza eşit davranmak ne kadar güzel. Biz, insan odaklı yatırımlar yaptık. Bunların hiçbiri tesadüf değil. Türkiye’nin geleceğini karartmaya izin vermeyeceğiz. Birilerinin yaptığı ihanetler cezasız kalmayacak. Başbakanımız Erdoğan’a yapılanları zamanında Menderes’e, Özal’a, Erbakan’a da yaptılar ama bu sefer sert kayaya çarptılar. Vatandaş, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkarak, bu oyunu bozmuştur. Biz milli duygularımızı kabarttığı için Türkçe Olimpiyatları’na sahip çıkarken, onlar bu olimpiyatları devleti ele geçirmek için kullanmışlar. Bu plan, ülkeyi ele geçirmek için oynanan büyük bir oyunun parçasıymış. Bunu bugün anladık.”

Miting sonrası yanına yaklaşan yaşlı bir kadının talebini dinleyen Soylu, gerekenin yapılacağını dile getirdi.