Millet kendi evladını seçecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “10 Ağustos’ta yeni bir milat başlıyor. 10 Ağustos bir tarihin kapatılıp, yeni bir tarihin açılacağı gündür” dedi.

Samsun’un Bafra ilçesinde AK Parti İlçe binasında ilçe teşkilatını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Millet 10 Ağustos’ta bir defteri kapatacak

Soylu, “30 Mart’tan sonra yeni bir süreç başlamıştır. Ama 10 Ağustos’ta yeni bir milat başlıyor. 10 Ağustos, bu topraklarda yeni bir miadın adıdır. 10 Ağustos, milletin devletinin bir daha bu ülkenin topraklarından uzaklaşmayacağı bir tarihtir, adıdır. Artık milletin devletidir. Sayın Başbakanımızın defalarca söylediği gibi ‘hizmetkar devletiz’. Bu milletin emrinde olan, bu milletin ihtiyaçlarına bu milletin değerlerine ve bu milletin bütün hasretlerine tabi olan bir devletin en önemli imzası 10 Ağustos tarihinde bu ülkede atılacaktır. Darbelere bu millete kurulan oyunlara, bu milleti bölmeye parçalamaya çalışanlara, bu milletin ekonomisini faiz boyunduruğu altında alt etmeye çalışanlara karşı bu millet 10 Ağustos’ta bir defteri kapatacak” diye konuştu.

Selçuklu ve Osmanlı’dan itibaren ilk kez…

“Evet, 30 Mart’ta Cumhuriyet tarihinin, demokrasi tarihinin en önemli seçiminden bu millet bizi büyük bir zaferle çıkardı” diyen Soylu şunları kaydetti:

“Ama biz zaferi demokrasiyi en yüksek noktaya çıkarttığımız, milli iradeyi en yüksek noktaya çıkarttığımız gün kutlamaya 30 Mart’ta değil, bizim günümüz 10 Ağustos bu kadar basit. Selçuklu ve Osmanlı’dan itibaren ilk kez bu topraklarda halk kendi devlet başkanını seçecek. ‘Yol yaparsınız, köprü yaparsınız, hastane yaparsınız, okul yaparsınız ama siz bu devleti idare edemezsiniz’ diye milletin önüne set çekmeye çalışanlara karşı, artık biz ne bu devletin her safhasını kendi irademizle halkın oyuyla idareye etmeye yönelik iradeyi 10 Ağustos’ta ortaya koyacağız, denilen haykırışın adı Cumhurbaşkanının seçimlerinden geçiyor.

Aslında millet ilk duruşunu 30 Mart’ta verdi. Hem de her şeye rağmen verdi. Bir taraftan paralel yapılanma, bir taraftan CHP, bir taraftan Milliyetçi Hareket Partisi, bir taraftan bildiğimiz bilmediğimiz bütün dış unsurların tamamı ülkemizin Başbakanı’na, AK Parti’ye, bu güzel unsurların tamamına yüklenmesine rağmen bu millet dedi ki ‘biz seni yalnız bırakmıyoruz’. Bu millet kendi evladını, kendi iradesine, kendi davasına sahip çıkan evladını 10 Ağustos günü her türlü etkiye rağmen seçecek.

Gezi ve 17 Aralık, Cumhurbaşkanlığına müdahale etmek içindi

Gezi olaylarının bir tek sebebi vardı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale etmek. 17 ve 25 Aralık’ın bir tek sebebi vardı, Cumhurbaşkanlığı’na müdahale etmek. Türkiye’de faizleri yükseltmeye çalışan lobinin bir tek sebebi, bir tek hedefi vardı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale etmek. Onlar mühendislikle müdahale etmeye çalışırken bu millet 60 gramlık oy pusulasıyla beraber onları ters düz etmiştir.

10 Ağustos bir millattır

10 Ağustos bir tarihin kapatılıp, yeni bir tarihin açılacağı gündür. Keşke, daha kuvvetli cümlelerle daha kuvvetli sözlerle ifade edebilsem. Bu ülkede bir tarihin kapatılıp bir tarihin açılacağı gündür 10 Ağustos. Uzun zamandır bizim hasretle beklediğimiz, her Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bizi dumura uğratanlara bu milletin kendi iradesiyle vereceği, artık bu millet ‘bizim malımızdır’ diyebileceği bir haykırışın tarihidir