Millet istiyorsa olur

Ak Parti Siirt İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mahalle ve köy başkanları toplantısı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun katılımıyla yapıldı.

Siirt İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Soylu, 21. yüzyılın tesadüflerle başlamadığını belirterek, “Büyük mücadelelerle başladı. 21. asra gelirken birileri, bu ülkenin insanlarına siz bu ülkenin sahipleri değilsiniz, sizi istediğimiz gibi böleriz, parçalarız, zayıflatırız. Kiminizin rengiyle kiminizin diliyle, inancıyla sizi lime lime böler parçalarız dediler.
Buna direndiniz, mücadele ettiniz.
Gün geldi rahmetli menderesin ilamını tuttular kendi gazete manşetlerinde, ileri gitmeyin sonunuz Menderes gibi olur, sizi Özal gibi yaparız, Erbakan gibi yaparız dediler” dedi.

-Ak Parti 3 devrim gerçekleştirdi

7 Haziran seçimlerinin ne önem ifade ettiğini iyi bildiklerini dile getiren Soylu, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken bizler devletin tepesine milletin adamını çıkaramayalım diye;

Bir taraftan paraleller, bir taraftan CHP, bir taraftan MHP her biri biraraya gelip, çeşitli entrikalar yaptılar.

Televizyonlarıyla, gazeteleriyle ortaya koydukları birliktelikle beraber acaba Ak parti ve Ak Parti temsilcilerine nasıl zarar verebiliriz diye bir anlayış içerisine girdiler.

Sizler, bir taraftan mahalli seçimlerde yüzde 47 oy verdiniz, bir taraftan da yüzde 52 ile yepyeni bir devrim başlattınız” diye konuştu.

Soylu, Ak Parti’nin 21. yüzyıla devrimlerle başladığını, Ak Parti’nin ortaya koyduğu birinci devrimin demokrasi devrimi, ikinci devrimin özgüven devrimi ve üçüncü devrimin ise kalkınma devrimi olduğunu söyledi.

Bu üç devrimin gerçekleştirildiğini dile getiren Soylu, “Bizim en büyük devrimimiz olan demokrasi devrimiyle Allah’a şükür bugün başörtülü hanfendiler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kendini ifade edebilmektedir…

Silahlara veda toplantısı düzenleniyor, ülkenin ana muhalefet ve muhalefet partileri karalar bağlıyor.

Sizden aldığım güçle sizden aldığımız yetkiyle sonuna kadar çözüm süreci diyoruz” ifadelerini kullandı.

-Kendi istihbarat uydumuzu yapacağız

Türkiye’nin artık kendi istihbarat uydusunu yapacağının bilgisini veren Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“7 Haziran seçimlerinden sonra hayal edemeyeceğimiz zengin bir Türkiye tablosu ortaya çıkacak. 25 bin dolar kişi başına düşen bir Türkiye’yi, 2023 hedeflerimizi ve bu ülkenin yarınlarına güçlü bir şekilde adım atacak bir anlayışı göreceğiz.

Onlar istedikleri kadar tertipledikleri oyunları, entrikaları o paralel yapıyla ortaya koymak istedikleri oyunu oynasınlar.

Bilsinler ki, 2023 yılında cumhuriyetimizle, demokrasimizle, milletimizle beraber dünyanın parmakla gösterdiği ülke olacağız.

2053 yılında bölgesel güç haline gelen bir devlet olacağız.

Yine bilsinler ki 2071’de Cihanşümul bir devlet olacağız.

İstedikleri kadar çatlasınlar, kıskansınlar, patlasınlar. Dünyanın en büyük devletlerinden biri olacağız.

Kendi arabamızı da yapacağız, kendi uçağımızı da yapacağız, kendi istihbarat uydumuzu da yapacağız.

– Bu anayasayı değiştireceğiz

Bu ülkede anayasayı değiştireceğiz, başkanlık sistemini bu ülkeye getirebilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu millet istiyorsa olur.

Ak Parti Türkiye’yi yeniliklere, değişimlere, yerinde durmamaya alıştırmıştır.

CHP, MHP, HDP bize vız gelir tırıs gider. Sandıkları 7 Haziran’da patlatacaksınız.” dedi.

“Hasta olduğundan günde 6-7 defa terlediğini, günün 16-17 saatini genel merkezde çalışarak geçirdiğini dile getiren Soylu, “Eğer bu seçimlere kadar bir dakika uyur, bu milletin bizden beklentilerini heba eden bir savurganlık yaparsam annemden emdiğim süt bana helal olmaz” dedi.

Programın son bölümlerinde Ak Parti Siirt Gençlik kolları üyeleri, “Minareler süngümüz” şiirini okudu.

Toplantı Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz’in Süleyman Soylu’ya üzerinde Tillo İbrahim Hakkı Hazretleri türbesinin motifinin işlendiği battaniye hediye etmesiyle son buldu.