Millet ‘durmak yok, yola devam’ dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzon milletvekili Süleyman Soylu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu her türlü düşünce, 7 Haziran öncesi nasıl düşüncemizse herkes bilsin ki bundan sonra da bizim düşüncemiz olacaktır” dedi.

Soylu, partisinin il başkanlığınca Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlenen İl Danışma Meclisi’nde, 7 Haziran’daki seçimde aldıkları oyun değerlendirmesini yaptıklarını söyledi. AK Parti’nin büyük bir hareket olduğunu, her 2-3 yılda bir, her an, her dakika, her saniye, her salise değişen dünya ve ülke şartlarına göre, siyasi hayatın değerlendirmesini yapmanın mecburiyetleri olduğunu belirterek, partinin bütün kademeleriyle istişare yuvası olduğunu kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ne 2023’den, ne 2053’den, ne 2071’den vazgeçmediklerini belirterek, “Kıymetli genel başkanımız, Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu’nun hem selamlarını hem de muhabbetlerini bu güzel ve anlamlı topluluğa iletmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. 13 yıldır ortaya koyduğunuz bu büyük mücadeleyi aynı anlayış ve aynı istikamette hep beraber devam ettireceğiz. Hiçbir endişeniz olmasın. Yarına ait, partimizin geleceğine ait, ülkemizin geleceğine ait hiçbir tereddüt içerisinde bulunmayın. Milletimizin iradesi ve milletimizin verdiği oy bizim başımız üzerinedir. Ne 2023’den, ne 2053’den, ne 2071’den vazgeçmedik. Dün 2023 diyorduk bugün de diyoruz. Dün 2053 diyorduk bugün de diyoruz. Dün 2071 diyorduk bugün daha fazla diyoruz. Dün Recep Tayyip Erdoğan diyorduk bugün herkes duysun ve bilsin ki daha fazla Recep Tayyip Erdoğan diyoruz. Bugün daha fazla güçlü olmamız gerektiğini biliyoruz. Suriye’ye bakınca, Yunanistan’a bakınca, Mısır’a bakınca onun için sizden daha fazla gayret, daha fazla heyecan, daha fazla çalışma, daha fazla azim bekliyoruz. Biz yüzde 41’i, yüzde 34.5’u, nasıl yüzde 49’za nasıl yüzde 50’ye, yüzde 52’ye çıkardıysak bilmenizi istiyorum ki, yüzde 38.5 aldığımız yerel seçimleri sonrasında nasıl yüzde 49.5 oy oranına ulaşmış isek bu milletle beraber olduğumuz, bu milletin söylediklerine riayet ettiğimiz ve bu milleti efendi gördüğümüz müddetçe aynı istikamette yürüyeceğimizden hiçbir endişeniz ve hiçbir kuşkunuz olmasın” dedi.

“AK Parti’yi zafiyete düşürmeye çalışıyorlar”

Sadece Türkiye’ye operasyon yapılmadığını, AK Parti’ye operasyon yapılmak istendiğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti: “Kendi ortaya koymuş oldukları tavırları, düşünceleri ve entrikaları AK Parti’nin üzerinde gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Kendi düşünceleriyle AK Parti’yi zafiyete düşürmeye çalışıyorlar. Sebebi de açık ve net. Milletin yüzde 40 oyunu beklemiyorlardı. Böyle bir oyun gelebileceğini bir şekilde hayal bile etmiyorlardı. AK Parti’nin içine operasyon yaparak, yeni baştan fitneleri, kimle beraber? Bu, ‘cemaat’ denilen, irin akıtan yapıyla, Paralel Yapı’yla bunu gerçekleştirmeye çalışıyorlar.”

Partililerden sinsi ve hileli planlara aldanmamalarını isteyen Soylu, bunların söylediği hiçbir şeye de inanmamaları gerektiğini anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yürütülen tartışmalara da değinen Soylu, “Neymiş? ‘Sayın Cumhurbaşkanımız çıkmış da AK Parti’nin oyu düşmüş’. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu her türlü düşünce, 7 Haziran öncesi nasıl düşüncemizse herkes bilsin ki bundan sonra da bizim düşüncemiz olacaktır” diye konuştu. Soylu, bir şeyin unutulduğunu, yüzde 52 oyu Cumhurbaşkanı ve milletin, büyük mücadele ve azmin aldığını aktararak, “Biz nasıl Çankaya’yı, cumhurbaşkanlığını, elimizdeki gücü halk oyuyla seçilen bir kişiye, halka, millete burayı kaptırdık’ diye bir büyük hayal kırıklığı içindeler” değerlendirmesinde bulundu.