Millet CHP’ye iktidar vermeyecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu “Tarih, hayalleri, hayatları, olayları nakşeder. Biliniz ki bu CHP’ye bu millet hiçbir zaman iktidar vermeyecektir” dedi.

Soylu, 90. Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Yalova 5. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, bazı kesimlerin Türkiye’yi dünya karşısında itibarsızlaştırmak için çaba sarf ettiğini dile getirdi.

Bazı hain şebekelerin, dünya gazetelerine ilanlar verdiğini anlatan Soylu, “Türkiye’yi karalamak için, dinimizi istismar eden, milliyetçiliğimizi istismar eden, insanımızı istismar eden bu paralel yapı, meğer o günlerde Gezi olaylarını alttan alttan kaynatıyormuş” dedi.

Soylu, CHP’nin de o günlerde Gezi Olaylarını açık açık nasıl desteklediği anlattı.

Ve Yalova’da köprülü kavşak projesi için ağaçların kesilmesini hatırlattı.

Soylu, şöyle konuştu:

“İki ağacın yerinden sökülmesiyle Türkiye’de Taksim Meydanı üzerinden gerçekleştirilmek istenen hain darbe planını anlatan Soylu, Aynı 1960’ta olduğu gibi ne zırlayıp duruyorsunuz? Menderes kanında da sizin eliniz var. Ne zırlayıp duruyorsunuz? Burası Yalova değil mi? Burada 150’yi aşkın çınar ağacını kestiler kestiler. Onlarca, yüzlerce yıllık çınar ağaçlarını acımasız bir şekilde kestiler. Hani çevreciler? Hani o Taksim Meydanı’nı bir şekilde Türkiye’de darbe meydanı haline getirmeye çalışanlar? sesleri çıktı mı? Hayır çıkmadı.

Size bir şey söyleyeyim, Tarih, hayalleri, hayatları, olayları nakşeder. Biliniz ki bu CHP’ye bu millet hiçbir zaman iktidar vermeyecektir.”