“Millet belirleyici bir güç olmuştur”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, bugün siyaseti yöneten ve kurallarını belirleyenin millet olduğunu belirterek, “Bunu sağlayan AK Parti’dir. Millet belirleyici bir güç olmuştur. O da bu sandıktan geçer” dedi.

Soylu, AK Parti Küçükçekmece ilçe Başkanlığı tarafından düzenlenen mahalle delege seçimlerine katıldı. Buradan konuşan Soylu, AK Parti’nin Türkiye’de büyük başarılara imza attığını belirterek, aynı başarılara imza atacak kuvvet ve gücü sandıktan tesis etmenin çabasında olduklarını söyledi.

Soylu, Türkiye’de geçmişte siyaseti yöneten ve tanzim edenin vesayet sistemi olduğunu dile getirerek, “Bugün siyaseti yöneten ve siyasetin kurallarını belirleyen millettir. Bunu sağlayan AK Parti’dir. Millet belirleyici bir güç olmuştur. O da bu sandıktan geçer” diye konuştu.

Süleyman Soylu, Türkiye’de ilk kez bir siyasi partinin ayağına tarihi fırsat geldiğine dikkati çekti:

Bu ülkede ilk kez anayasa değiştirme fırsatı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önüne bir darbe sonrası değil, bir seçim sonrası gelecektir.” dedi.

“Çözüm sürecini devam ettireceğiz”

Soylu, millete bazı taahhütlerinin olduğunu vurgulayarak, “Çözüm sürecini devam ettireceğiz. Bizim milletimize taahhüdümüz var. Paralelle mücadeleyi devam ettireceğiz. Bizim milletimize taahhüdümüz var. 2023 hedeflerine ulaşacağız” dedi.

Soylu, bir süre sandık başında oy kullanan partililerle görüştü. Ziyarette Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Korkut ile bazı vatandaşlar da yer aldı.