Millet AK Parti’yi hiç yalnız bırakmadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP’nin Trabzon mitingine katılımın az olduğuna işaret ederek, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingini duydunuz değil mi? Mahalle arasında yapsalarmış daha iyiydi” dedi.

Soylu, bir otelde Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneğince Sebahat Aksoy Annaç anısına düzenlenen “Gökyüzü Hayat İzi Sergisi”nde yaptığı konuşmada, AK Parti’nın 13 yıllık iktidarı döneminde önemli yatırımlar yapıldığını ifade ederek, özellikle sosyal projelerin önemine değindi.

Türkiye’de geçmişe rağmen sosyal sorumluluk projelerine daha çok önem verildiğini ve bu tür projeler yapacak olanların değer gördüğünü belirten Soylu, “Eğitimde sadece alfabeyi, tarihi, coğrafyayı öğrenmekle olmuyor. Hayatın içine girmelisiniz. Bu sergiyle de bugün hayatın içine korkmadan ve çekinmeden giren bir yüreği görüyoruz. Onun için burada olmak bizim için büyük bahtiyarlıktır” diye konuştu.

Türkiye’de AK Parti iktidarı dönemindeki diğer yatırımlara da değinen Soylu, “Türkiye sağlık alanında çok önemli adımlar atmıştır. Bugün Türkiye bambaşka bir noktaya geldi. Özel ve kamu sektöründe 11 binin üzerinde yoğun bakım ünitesi var. Bambaşka bir noktadayız ve bu noktayı daha ileriye götürebilme mükellefiyetimiz var” ifadesini kullandı.

Soylu, Türkiye’nin artık çok güzel şehir hastanelere sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Artık Rusya’dan, Almanya’dan, gelişmiş ülkelerden benim güzel ülkeme ve başarılı tabiplerimize hastalar geliyor. Az zamanda çok yol kat ettik. Yine yol katedeceğiz ama bu, samimiyet ve iyi niyetle olacak. Ünlü bir bilim adamı 21’inci yüzyıl medeniyetini empati medeniyeti olarak nitelendiriyor. Bu empatiyi kurabilseydik Bağdat gibi bir büyük medeniyet şehri yıkıma uğramayacaktı, Suriye’de insanlar katledilmeyecekti. Onun için bu sergide bir empati kurulmuş ve bu empatiye minnettarız” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, sergiye katkılarından dolayı Soylu’ya plaket takdim etti. Sergiye, aralarında Trabzonsporlu futbolcu Yusuf Erdoğan’ın da bulunduğu bazı bordo-mavili oyuncular da katıldı.

“CHP’nin Trabzon mitingini mahalle arasında yapsalarmış daha iyi idi”

Soylu, serginin ardından kent merkezindeki bir restoranda düzenlenen Ortahisar Sandık Müşahitleri Toplantısı’na katıldı. Soylu, buradaki konuşmasında ise CHP’nin Trabzon’un Meydan Parkı’ndaki mitingine katılımın az olduğuna işaret ederek, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingini duydunuz değil mi? Mahalle arasında yapsalarmış daha iyi idi. Alanı daralttılar, daralttılar. Keşke mahalle arasında yapsalardı. Doğru yalanı kendine rehber edersen bu millet yalanı çok güzel anlar, siyasi kapkaççılık yapmaya çalışırsan bu millet bunu anlar. Önce bu güzel insanlar, Trabzon’lular anlar ve seni de meydanda tek başına bırakırlar” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 7 Haziran akşamı Kandil”e çağrılacağını ifade eden Soylu, “Acaba o zaman Aydın Doğan ağabeyi ona sahip çıkabilecek mi?” ifadesini kullandı.

Milletin AK Parti’yi ise hiç yalnız bırakmadığını ve 6 milletvekili olan Trabzon’da 7 Haziran’da çok güzel sonuç alacaklarını belirten Soylu, “Trabzon’da 6-0’ı hep beraber gerçekleştireceğiz. Trabzon milletvekilliği bizim için onurdur, şereftir” diye konuştu.

Soylu, yarın Trabzon’daki AK Parti mitinginde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun halka hitap edeceğini ifade ederek, Davutoğlu’nun Trabzon’da büyük projeler açıklayacağını kaydetti.

Toplantının ardından AK Parti’nin Fatih İrtibat Bürosu’nun açılışına katılan Soylu, daha sonra bir kahvehanede vatandaşlar ile sohbet edip yerel seçimlerde AK Parti’ye destek istedi.