Menderes’in Hayallerini Ak Parti Yerine Getiriyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Allah şahittir ki rahmetli Adnan Menderes’in hayallerini, bugün Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti yerine getiriyor. O yüzden buradayım” dedi.

Soylu, Ömertepesi Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Bartın İl Danışma Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 10 yılda büyük değişimler yaşadığını belirterek, ülkenin artık başka ülkelerin ağzına bakmadan, eğilmeden, bükülmeden yine çok önemli bir süreci, dik durarak yarına umutla heyecanla bakarak katettiğini söyledi.

Ülkenin 20. yüzyıla başlarken böyle bir hayalin içerisinde olmadığını ancak 10 yılda hayal bile edilemeyecek mesafe alındığını vurgulayan Soylu, ”Önümüzde engeller yok mu, sorunlar yok mu, aşacağımız yollar yok mu- Elbette var. Bunları aşmamamız için birçok provokasyon, birçok engelle karşılaşmayacak mıyız- Elbette karşılaşacağız. Geçtiğiniz 10 yılda nasıl iradenizi, kararlılığınızı, haklılığınızı ortaya koymuşsanız, önümüzdeki 10 yılda aynı kararlılığı bir daha ortaya koymakla mükellefsiniz” diye konuştu.

”Çok güzel bir yol üzerindeyiz”

”AK Parti’ye neden girdim biliyor musunuz?” diyen Soylu, ”Allah şahittir ki rahmetli Menderes’in hayallerini bugün Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti yerine getiriyor. O yüzden buradayım” şeklinde konuştu.

Soylu, ülkede, 2002’den itibaren bir demokratikleşme, ilerleme, özgürlük, birlik ve beraberlik içinde yaşamaya yönelik bir anlayışın ortaya konulduğunu belirtti.

Bu anlayışın adının, millet iradesi, millet iktidarı ve ülkede insanların bir arada, birlikte yaşama arzusu olduğunu vurgulayan Soylu, Türkiye’nin bu süreci ıskalamayacağını söyledi.

Soylu, çok güzel bir yol üzerinde olduklarını dile getirerek şöyle konuştu:

”Hem de dünyanın, etrafındaki bütün ülkelerin imrendiği, ‘Keşke bizde ihracatımızı 36,5 milyar dolardan 152,6 milyar dolara çıkarabilen bir ülke haline gelebilseydik’ diye düşündükleri bir ülke haline gelerek, bunu yapıyoruz. Avrupa’yı görüyorsunuz. Yunanistan, İspanya, İtalya, Portekiz’de kriz var ama Türkiye, şükürler olsun ki 10 yıldır bu krizleri yaşamayan, üstelik istihdamını, büyümesini ve kişi başına düşen milli geliri yükselten bir ülke konumuna gelmiştir.”

Soylu, AK Parti’nin derdinin, ülkede sadece kendini korumak olmadığını ifade ederek, ”6 aydır AK Parti’nin içindeyim. Çok net bir şekilde görüyorum ki, AK Parti’nin tek derdi, milletimizi kendi içinde bulunduğu dertten çekip çıkarmaktır” dedi.

”Muktedir de millettir, iktidar da”

AK Parti’nin, liderinin en güçlü olduğu bir zamanda, memleketin başına bela olan bir terör sorununu ortadan kaldırmak için kendisini riske ettiğini de vurgulayan Soylu, çözüm sürecinin kardeşlik, birlik ve beraberlik süreci olduğunu ifade etti.

Soylu, ülkeyi ihtilafları üzerinden yönetmeye çalışan, 1960 darbesini, 1971 muhtırasını, 1980 darbesini, 28 Şubat’ı planlayanların ellerindeki oyuncakları teker teker aldıklarına dikkati çekerek, ”Bundan sonra muktedir de millettir, iktidar da millettir. Türkiye’nin geleceği de aydınlıktır” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ın, üzerinde AK Parti ambleminin yer aldığı tel kırma işlemeli tablo hediye ettiği Soylu, Demokrat Parti’den AK Parti’ye geçen 150 üyeye rozet taktı.

Toplantıya, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve partililer katıldı.