Menderes’e ve Özal’a da aynısını yaptılar

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bugün ülkemizin hükümetine, başbakanına yapılanlar tesadüf değildir. İlk kez de bugün yapılıyor değil. Aynısı Menderes’e, rahmetli Özal’a, bunlara direnen, bu ülkenin özgürlüklerini, demokrasisini, milli iradesini ortaya koyamaya çalışan kim varsa hepsine yapıldı” dedi.

Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan’ın seçim iletişim merkezinde partililerle bir araya gelen Soylu, Türkiye’nin demokrasi tarihinin en önemli seçimine doğru gittiğini söyledi.

Mahalli seçimlerde Türkiye’de önemli bir kararın verileceğini belirten Soylu, “Vereceğimiz karar, ülkemiz, milletimiz, bu ülkenin istikbali olan gençlerimiz, çocuklarımız ve topraklarımız için önemli. Bu karar, Türkiye’nin ilk 10 büyük devlet arasında olması konusundaki en önemli karardır. Bu karar Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 vizyonuna ulaşmasında verebileceği en önemli karardır. Bu karar, ülkemizin üniversitelerinin dünyanın ilk 3 üniversite olması, Türkiye’nin bir araştırma, geliştirme merkezi olması konusundaki en önemli karardır” diye konuştu.

21. asrın Türkiye asrı olacağını anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Bu ülkeye 1 yılı aşkın süredir terörden dolayı şehit gelmiyor, hazmedemiyorlar. Türkiye’yi karıştırmaya, Türkiye’nin ekonomik istikrarını, siyasi istikrarını bozmaya çalışıyorlar. Bu ülkede bir yıldır analar ağlamıyor, yavuklular, yavuklularını askere gönderirken ‘acaba gelecek mi, gelmeyecek mi?’ diye endişe etmiyor. Bir baba oğlunu askere gönderirken ‘bir daha onu görecek miyim, görmeyecek miyim’ diye endişe etmiyor. Bu ülke yaklaşık 642 milyar dolar, bu meseleye maliyet ayırdı. Bugün bu maliyeti Türkiye’nin gelişmesi için, zenginleşmesi için ortaya koyacak.”

“Suriye’de dünyanın en büyük soykırımlarından birisi oluyor”

Suriye konusunda kendilerine yönelik eleştirileri de yanıtlayan Soylu, “Suriye’de dünyanın en büyük soykırımlarından, cinayetlerinden birisi oluyor. Kapımıza gelmişler, sınırımıza dayanmışlar, hamile kadınların karınlarına şiş batırıyorlar. Kimyasallarla çocukları öldürüyorlar. Ne yapsaydı yani Tayyip Erdoğan, kapımıza gelmiş kadınlar, ‘Ey Tayyip Erdoğan, sana sığındık, bize tecavüz ediyorlar, ırzımızı, namusumuzu kurtar’ diyor. Ne yapsaydı bu ülkenin başbakanı sırtını mı dönseydi?” dedi.

Devlet büyüklerine yönelik suçlamalara değinen Soylu, “Bugün ülkemizin hükümetine, başbakanına yapılanlar tesadüf değildir. İlk kez de bugün yapılıyor değil. Aynısı Menderes’e, rahmetli Özal’a, bunlara direnen, bu ülkenin özgürlüklerini, demokrasisini, milli iradesini ortaya koyamaya çalışan kim varsa hepsine yapıldı. Diz çökertilmeye çalışıldı. iftira, hakaret edildi. Her zaman hile ve desiselerle, çamur atarak yaptılar. Kasetlerle, montajlarla yapmaya çalışıyorlar. Ama bu sefer sert kayaya çarptılar” diye konuştu.

Soylu, şunları kaydetti: :

“Yıllarca Türkçe Olimpiyatlarını hepimiz alkışladık. Yabancı ülkelerdeki insanlar bir vesileyle bizim dilimizi konuşuyorlar diye mutlu olduk. Ama hep muhafaza etmeye çalıştık, ‘geçmişte yaşanan ocu, bucu diye işler yaşanmasın, herkes birbirini kucaklasın, eski Türkiye olmasın’ diye. Ama Tayyip Erdoğan bunlara sırtını döndü, sırtından zehirli hançerle hançerlediler. Nereye gönderdiniz o dinlemeleri, 1 milyon kişi dinlendi. Kimin evinde, hangi istihbarat örgütünün, hangi anlayışın elinde? Bunların hepsi geçmiş dönemlerde de yapıldı. Şimdi de yapılıyor. Ama bu sefer yine başka bir taşeron tarafından yapılıyor. Bu, cezasız kalmayacak.”