Menderes’e, Özal’a yapılanlar Erdoğan’a yapılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Dün Menderes’e, Özal’a yapılanlar bugün Erdoğan’a yapılmaya çalışılıyor” dedi.

Balıkesir’in Manyas ilçesindeki Mimar Pasajı önünde vatandaşlara hitap eden Soylu, 21. asrın, Türkiye’nin asrı olacağını söyledi.

Türkiye’de her dönem çeşitli iftiralarla karşı karşıya kalındığını belirten Soylu, şunları söyledi:

“Bunlar Menderes’e, Hasan Polatkan’a iftira attılar, kızı ölümünden sonra dayanamayıp intihar etti. Vehbi Koç’a ‘alıp satma, üret’ deyip onu üretime teşvik etti. Fatin Rüştü Zorlu’ya, o Kıbrıs’ı benim ülkem ile tekrar bütünleştiren kişi için hanımına takılan bilezikleri çaldığını, ‘Ziraat Bankası’ndan 75 bin lira usulsüz, karşılıksız kredi aldı’ dediler. Onlar şimdi bu millet tarafından dualarla, fatihalarla anılıyor. Bunlar 3. köprüye, 500 milyarlık ihracata, yükselen Türkiye’ye tahammül edemiyorlar. 30 Mart, bir gelecek mücadelesidir. Her şeyi bu 60 gramlık oy pusulası çözecektir. Dün Menderes’e, Özal’a yapılanlar bugün Erdoğan’a yapılmaya çalışılıyor. Benim ülkeme, benim Başbakanıma şantajlarla, montajlarla, iftiralarla saldırıyorlar. Türkiye’yi yönetilemez hale getirmek istiyorlar. Demokrasinin suikasti ile baş başa bırakmak istiyorlar.”

Soylu, milletin adaletli devlet adamına sahip çıkacağını, bu konuda kadınlara çok iş düştüğünü bildirdi.

Süleyman Soylu, vatandaşlardan, partisinin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı A. Edip Uğur ve Manyas Belediye Başkanı adayı Hasan Kahraman için destek istedi.