Meğer kafalarında hinlik varmış

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkçe Olimpiyatları yapıldığında, “Güzel işler yapıyorsunuz, başka dillerdeki çocuklara Türkçe öğretiyorsunuz, size teşekkür ediyoruz” dediklerini belirterek, “Meğer kafalarında hinlik varmış” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkçe Olimpiyatları yapıldığında, “Güzel işler yapıyorsunuz, başka dillerdeki çocuklara Türkçe öğretiyorsunuz, size teşekkür ediyoruz” dediklerini belirterek, “Meğer kafalarında hinlik varmış, pazarlama faaliyeti yapıp, devleti ele geçirmeye çalışıyorlarmış” dedi.

Soylu, partisince, merkeze bağlı Şamlı beldesinde düzenlenen mitingde, Balıkesir’deki projeleri takip ettiğini ve buraları kıskandığını belirterek “Edip bey, 30 Mart akşamı belediye başkanı olacak, partinin bakanlarına, milletvekillerine, genel başkan yardımcılarına talimat verecek, biz de o talimatı yerine getireceğiz” ifadesini kullandı.

30 Mart’ta önemli bir seçim yapılacağını vurgulayan Soylu, ülkenin zenginliği, demokrasi, milli irade, dünyada itibarlı bir ülke ve özgüvenli millet için çok önemli seçime gidildiğini söyledi.

Sandıkta, ya eski ya da yeni Türkiye kararının verileceğini ifade eden Soylu, “Ya eski Türkiye’nin kirli ittifaklarına teslim olacağız ya da yeni Türkiye’nin güzel anlayışıyla dünyayı kucaklayacağız” diye konuştu.

Eskiden ilaç kuyruklarında beklerken kalp krizi geçirip ölen insanların, ertesi gün gazete ma süslediğini belirten Soylu, her 100 lirasının 86 lirasını faize veren Türkiye’de kamu bankalarından 40 milyar doların hortumlandığını anlattı.

Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir iş bulduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Eskiden Zübük diye bir film vardı. O filmde, bu iyi rol yapıyor ya, kucaktan kucağa geziyor ya… Bir gün bakıyorsun Esed’in kucağında, bir gün Mustafa Sarıgül’ün kucağında, şimdi de cemaatin kucağına binmiş. Onlara sesleniyorum: Cumhuriyet Halk Partililer, böyle mi kurtaracaktınız cumhuruiyeti böyle mi Atatürkçülük yapacaktınız? Bir taraftan bakıyorsun İstanbul lobisinin kucağında, bir taraftan medya patronlarını kucağında. Şimdi ben ona iyi bir iş buldum. Kemal Sunal’ın o rolü olan Zübük rolünü bugün o iyi yapar. Zübük gibilerin oluşturduğu eski Türkiye vardı biliyor musunuz?”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs 2013’te eski Türkiye’nin eski kalıntısının da defterini dürdüğünü dile getiren Soylu, “Bir taraftan 23,5 milyar dolar borcu kapattı. Diğer taraftan bizim tarihte en övüneceğimiz sözü söyledi, ‘isterseniz 5 milyar dolar borç veririm size’ dedi” ifadesini kullandı.

Soylu, 21. asıra iyi başladıklarını anlatarak bazılarının buna tahammül edemediğini, eski Türkiye’den uzaklaşıp yeni Türkiye’ye ulaşmanın istenmediğini söyledi.

Paranın artık, faize gitmediğini belirten Soylu, 500 binden fazla engelliye maaş verildiğini, sınıflarda, kara tahtalar yerine akıllı tahtaların bulunduğunu, öğrenim kredisinin artırıldığını kaydetti.

Birilerinin dedikodu, şantaj, montaj, kaset yaparken, bu ülkenin evlatlarının yarına güçlü ve zengin bir Türkiye hazırladığını vurgulayan Soylu, “İsrail’den insansız hava uçağı almıştık. Bozuldu geri gönderdik, 1 yıl geri vermediler. Ülkenin güzel Başbakanı, talimat verdi ‘biz üretelim’ dedi. Şimdi elimizi dışarıya açmıyoruz. Bizim semalarımızda bizim insansız uçağımız uçuyor” dedi.

Soylu, ülkede 1,5 yıldır terör yüzünden şehit gelmediğini, anaların ağlamadığını dile getirerek, “Yavuklular, yavuklusunu askere gönderirken endişe etmiyorlar. O evlat, askere giderken yeni doğmuş çocuğuna sarıldığında, ‘bana dönmeyi nasip et Allah’ım’ diye endişe ile Allah’a yalvarmıyorlar” diye konuştu.

Türkiye’ye 600 milyar dolara mal olan terörün bitmesinden bazılarının endişe duyduğunu belirten Soylu, ülkenin önünün kesilmeye çalışıldığını, istikrarının önlenmeye, milli iradesinin etkisiz hale getirilmeye çalışıldığını belirtti.

“Bu millete hepsi vız gelir tırıs gider”

Soylu, AK Parti ve Başbakan Erdoğan’a karşı 5 koldan bir araya gelindiğine dikkati çekerek şunları kaydetti:

“İstanbul sermayesi, medyası, CHP’si, faiz lobisi ve cemaati hepsi bir oldular. Bu millete hepsi vız gelir tırıs gider. Bu filmi millet çok gördü. Aynısını Menderes’e yaptılar. Türkiye’nin at nalı çivisi yapmaya takatı yoktu, fabrikalar yaptı. Bu ülkenin yarının aydınlık yüzünü oluşturmak için çaba harcadılar. İftira attılar, yalan söylediler, milletin gözünde rezil etmek istediler. Menderes’e o tezgahı kuranlar kimse, iftiraları atanlar, idam sehpasına götüren kimse 17 Aralık darbesini yapanlar aynı insanlardır. Menderes’e hangi iftiraları attılar biliyor musunuz? Kasasına kadın iç çamaşırları yerleştirdiler. Rezil etmek için onu bir şekilde millete mahcup etmek için. 12 uçak dolusu altınla kaçıyor dediler. Binlerce yalan uydurdular. Rahmetli Özal’a yaptılar aynısını. Süleyman Demirel’in eşine bile yaptılar. Ahlaksız, hayasız, insafsız, ölçüsüz, vicdansız bunlar.”

Türkiye’nin gücünün bir şekilde azaltılmaya çalışıldığını vurgulayan Soylu, “İyi ki AK Parti’ye gelmişim biliyor musunuz? Eğer siyasete devam etmeme kararım bugün de aynı şekilde devam etseydi, bu ülkenin başbakanına, gelecek nesline, yapılan bu hakaretler ülkemin istiklaline, bağımsızlığına, devleti kuşatmay çalışanlara karşı eğer ben dışarda olup, iftiraları, yalanları, montajları seyreden olsaydım Allah’a yemin olsun ki, anamın emzirdiği süt bana helal olmazdı” dedi.

“Türkçe olimpiyatları yaptılar”

İyi ki Erdoğan’ın yol arkadaşı olduğunu belirten Soylu, “İnanın Türkiye’yi güzel, aydınlık günler bekliyor. 60 gramlık oy pusulası her zaman ülkenin geleceğini değiştirmiştir. Onlar çok korkarlar 60 gramlık oy pusulasından. Hiç merak etmeyin hepsi bir araya gelse de 30 Mart’ta bu millet onları sandığa gömecek” diye konuştu.

Aydın’da yaşadığı bir olayı anlatan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir ağabey çok güzel söz söyledi, ‘Rahmetli Menderes’i elimizden aldılar. Anlayamadık, direnemedik çıraktık o zaman. Özal’a hile, hurda yaptılar onu bir şekilde ortadan kaldırdılar. Kalfaydık engel olamadık. Herkes bilsin ki, biz şimdi usta bir milletiz bu Tayyip Erdoğan’ı vermeyeceğiz’ diyor. 30 Mart ülkemiz için önemli bir seçim. Bu seçim için milletimizin aklını karıştırmaya çalışanlar var. Birileri devletten pay, parsel istiyorlar. ‘Siz kukla bir hükümet, devlet, kukla bir anlayışın sahibi olun’ diyorlar. ‘Siz oyu alın biz devleti idare edelim’ diyorlar. Bunları diyenler kimler? Yıllarca hepimiz iyi gözle baktık. Madden manen yardımcı olmaya çalıştık. Hep iyi şeyler söyledik. Türkçe Olimpiyatları yapılar. ‘Güzel işler yapıyorsunuz, başka dillerdeki çocuklara Türkçe öğretiyorsunuz, size teşekkür ediyoruz’ dedik. Meğer kafalarında hinlik varmış, pazarlama faaliyeti yapıp, devleti ele geçirmeye çalışıyorlarmış. Oradan beddua edeceksin, senin bedduan tutmaz, milletin duaları tutar.”

Bazı kişilerin seçimlerde ev ev ezdiğini dile getiren Soylu, “Ablaları kandıracaksın, evlere göndereceksin. İftiralar atacaksın, yalan söyleyeceksin. Nerede bunun Müslümanlıkta, dindeki yeri, geleneklerimizdeki, adetlerimizdeki nerede bunun yeri? Böyle mi yapacaktınız? Ne yaptı size Tayyip Erdoğan? Herkese eşit mesafede davrandı, herkese yardımcı oldu. Size arkasını döndü, arkasından zehirli hançerle hançerlediniz” diye konuştu.

“Takke düşer kel görünür”

Irak’ın kuzeyinden günde 700 bin varil petrol çıktığını ve yakın zamanda bunun 2 milyon varile yükseleceğini anlatan Soylu, bu petrolün Türkiye üzerinden Avrupa’ya gideceğini söyledi.

Şu anda sadece 700 bin varil petrolün taşınmasından Türkiye’nin 3 milyar dolar kazandığına dikkati çeken Soylu, şöyle dedi:

“2 milyon varil çıktığında 100 dolardan günde 200 milyon dolar yapıyor. Yılda 75 milyar dolar. Bu 75 milyar dolar ticarette hangi bankaya gelecekti. Halk Bankasına gelecekti. 17 Aralık darbesinden sonra 75 milyar doların yönü nereye döndü? 17 Aralık darbesi bu ülkenin geleceğini çalmak, istikrarını yok etmek, milli iradesine darbe vurmak, ülkenin istiklalini ve istikbalini almak üzere bu maşalara yaptırıldı. Bu topraklara kim ihanet etmişse cezasız kalmamıştır, bunlar da cezasız kalmayacak. 30 Mart geliyor. Takke düşer kel görünür. 30 Mart’ta bu paralelcilerin bir kısmı kaçar biliyor musunuz? Bunlar kaçar merak etmeyin. Dünyanın öteki ucuna gitseler bile bu ülkeye yaptıklarının hesabını verecekler.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı Ahmet Edip Uğur ise Balıkesir’in özlediği, arzuladığı büyükşehire 30 Mart’ta kavuşacağını belirterek, bunun kendi hükümetleri tarafından yapıldığını söyledi.

Uğur, 12 yıla yakın bir zamandır AK Parti iktidarında, Balıkesir’e Ankara’nın bütün imkanlarını getirdiklerini, 10 yıl öncesiyle bugün arasında büyük fark bulunduğunu dile getirdi.

Soylu ve Uğur, mitingde, AK Parti adayları için oy istedi.