Kütahya’dan insansız kargo uçakları kalkacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Çok yakında Kütahya Zafer Havaalanı’ndan kalkacak insansız kargo uçakları olacak” dedi.

AK Parti Simav İlçe Teşkilatı Ar-Ge Birimi tarafından düzenlenen “Lider Ülke Türkiye ve Yerel Yönetimler” konulu Siyaset Akademisi’nin 7’nci hafta eğitimine, Soylu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş konuk oldu.

Soylu, Kaymakamlık Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim programında yaptığı konuşmada, alkolle ilgili düzenlemenin 20’nci yüzyılda düşünülemezken 21’inci yüzyılda gerçekleştirilebildiğini söyledi.

Düzenlemeyle ilgili bilgi veren Soylu, şöyle konuştu:

“Geçen akşam alkolle ilgili bir yasa çıktı. Ne olacak? Bundan sonra televizyon kanallarında aynı sigarada olduğu gibi alkol ürünleri mozaikleşecek. Artık filmlerde ya da dizilerde alkol ürünü içme söz konusu ise sigaralarda olduğu gibi üzerine buzlu bant gelecek. Peki, bu neyin gerçeği? Bütün dünya ülkelerinin kendilerini daha sağlam bir hale getirebilmek için uyguladığı bir düzenleme. 20’nci yüzyılda bu mümkün müydü? 21’inci yüzyılda mümkün. 21’inci yüzyılda dünyanın güç ekseni değişmektedir. 400 yıl sonra Asya Pasifiğe doğru kaymaktadır.”

Soylu, bu yüzyılda artık ABD yapımı bilim-kurgu filmlerinde olduğu gibi insansız hava araçları oluşturulduğuna dikkati çekti.

Kütahya’nın Altıntaş ilçesindeki Zafer Havalimanı ile ilgili gelişmelere de değinen Soylu, “Çok yakında Kütahya Zafer Havaalanı’ndan kalkacak insansız kargo uçakları olacak” ifadesini kullandı.

Programa, AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, partinin Simav ve çevre ilçelerden yöneticileriyle partililer katıldı.