Koltuk değil beka kavgası var

AK Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin bugün koltuk kavgası yok, bu ülkenin bugün beka kavgası var, gelecek mücadelesi var ve istiklal mücadelesi var” dedi.

AK Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, ”AK Parti’ye bir koltuk için girmedim, AK Parti’ye makam için girmedim, AK Parti’ye bir gelecek ve istikbal için girmedim. Eğer girdiysem, eğer böyle bir beklenti içindeysem namerdim, alçağım, namussuzum bunu da sizle paylaşıyorum” dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Kütahya’da, Cumhuriyet Caddesi’ndeki seçim irtibat bürosunda halka hitap etti.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti’ye ülke için endişe duyduğu için geldiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, ilk başta siyaset yapmayacağını ve müsaade ve emretmesi etmesi halinde dışarıdan destek vereceğini söylediğini aktaran Soylu, şunları kaydetti:

”Eğer ülkemin başına bir felaket getirmeye çalışırlarsa sizle omuz omuza da mücadele ederim ama bana müsaade edin benim siyaset yapmama kararım var’, kendisine anlattım. Dedim ki ‘korkuyorum her Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bu ülkeyi karıştırıyorlar, bu ülkenin ekonomisini çökertmeye çalışıyorlar. Ülkenin bu topraklarının şifresi olan huzur ve istikrarı, bir şekilde arındırmaya çalışıyorlar. Ülkemi neredeyse terör haline, ülkemi anarşi ortamı haline, ülkemi ekonomisi çökmüş bir ülke haline getirmek istiyorlar. Bir daha bir Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde bundan ürküyorum, bundan korkuyorum, bundan endişe ediyorum’ dediğimde, o güzel insan, o milletinin adamı, o sadece hizmet düşünen insan, o cesur adam bana dedi ki ‘gel elini taşın altına koy. Bu endişelerinin, bu korkularının, bu ürkekliklerinin üzerine beraber gidelim.’ Ben de o tarihten itibaren AK Parti’ye girdim. Burada size söylüyorum. AK Parti’ye bir koltuk için girmedim, AK Parti’ye makam için girmedim, AK Parti’ye bir gelecek ve istikbal için girmedim. Eğer girdiysem, eğer böyle bir beklenti içindeysem namerdim, alçağım, namussuzum, bunu da sizle paylaşıyorum. Bu ülke bu durumdayken eğer elimi taşın altına sokmaz, bu ülkenin cesur adamına, bu ülkenin güçlü kadrosuna destek olmazsam Allah şahittir ve millet şahittir ki anamın emzirdiği süt bana helal olmaz.”

”Yine burada söylüyorum, yine herkes duysun. Bu Kütahya’dan duysun, bizim milli iradeye boynumuz kıldan incedir” diyen Soylu, şöyle devam etti:

”Paraleller dahil birilerinin talimatıyla bu işleri yapanlara, biz boyun vermeyiz. Bu devlet sahipsiz değildir, bu millet sahipsiz değildir, bu topraklar sahipsiz değildir, bu toprakları millet adına milletle beraber birilerine teslim etmemek için mücadele eden Tayyip Erdoğan’ın, yanında şu vücudumun bütün tarafı kan gölü olsa da sonuna kadar o adamın (Başbakan için diyor) yanından ayrılmayacağım. Peki bu ülkenin bekasıyla ilgili, bu ülkenin ulusal ve milli güvenliğiyle ilgili bir sorun varken, Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerime sesleniyorum, Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerime sesleniyorum. Kılıçdaroğlu, kucaktan kucağa geziyor. Bir gün İstanbul lobisinin kucağında, bir gün bakıyoruz paralellerin kucağında. Ey CHP’liler sizlere sesleniyorum, ulusalcılar sizlere sesleniyorum, MHP’li kardeşlerim sizlere sesleniyorum. Bu ülkenin bugün koltuk kavgası yok, bu ülkenin bugün beka kavgası var, gelecek mücadelesi var ve istiklal mücadelesi var. 1,5 yıldır bu ülkede analar ağlamıyor ama birileri rahatsız oluyor, 1.5 yıldır bu ülkede yavuklular yavuklularını askere gönderirken acaba gelecek mi gelmeyecek mi diye bir endişe kalplerinde duymuyorlar. 1,5 yıldır terör sebebiyle bu ülkeye şehit gelmiyor. Değerli dostlar, terör sebebiyle tahammül edemiyorlar, Türkiye’nin barışına tahammül edemiyorlar, Türkiye’nin kardeşliğine tahammül edemiyorlar.”

Programa, AK Parti Milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Vural Kavuncu, AK Parti İl Başkanı İshak Gazel ve partililer katıldı.