Kocaeli Heyeti Soylu’yu Makamında Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Süleyman Soylu’ya ziyaretçi akını sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nden gelen bir grup, Kandıra Eski Belediye Başkanı Ercüment Şahin başkanlığında Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.Süleyman Soylu ile iki yıl gibi bir süre çalışma fırsatı bulan eski Kandıra Belediye başkanı Ercüment Şahin, Kandıra ve Kocaeli’den Ak Partili ve DP’li 25 yakın isimle Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’ndeki makam odasında Süleyman Soylu’yu ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileğinde bulundu. 

Ziyaretçilerini ayakta karşılayan Soylu yaptığı konuşmada insana, demokrasiye ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine inanan bir müessesenin içinde olduğunu belirtirken, ‘’ bazı kardeşlerim soruyorlar: Siz AK Parti’ye geçtiniz. Ne yapacağız ? diye. Ben geldim, sıcak ve sevgiyle karşılandım. Milletin rızasının alınabileceği bir çizginin içindeyim. Safımı belli ettim. Bir haftadan bu yana sayın başbakanla birlikteyim. Kendisini gözlemliyorum ve partiye adaptasyon sürecindeyim. Geçen gün MYK toplantısına katıldım. Bu partiye oy vermeyen %35-40 ‘lık kesimin düşündüğü gibi değil. Başbakana çok büyük haksızlık yapıyorlar. Memleketin menfaatleri ve geleceği dışında bir endişesi ve düşüncesi yok. Dışarıdan görüldüğü gibi değil.’’ dedi.

GEÇMİŞİN TAMİR EDİLMESİ, GELECEĞİN PLANLANMASI

Türkiye’nin bir geçiş sürecinde olduğunu, bu sürecin heba edilmemesi gerektiğini ve ENE’ yi bir kenara bırakmak zorunda olduğumuzu belirten Soylu, ‘’ Yakın tarihimize baktığımızda,geçmişten bu güne kadar onarılması tamir edilmesi gereken bir çok husus var. 1960 ihtilali, 1971, 28 Şubat bunların hepsi birer maliyettir ve tamir edilmeleri, düzeltilmeleri gereklidir. Yeni bir vizyonla geçmişi düzeltirken, geleceği bina etmek Türkiye’nin temel zorunluluğudur. 10 yılda daha bunun temelleri atıldı, alt yapısı oluşturuldu. İkinci on yıllık dilimde, kendi milletini tehdit olarak görmekten kaynaklanan travmaları, geçmişin tamiratını bitirip, geleceğe ait planların yapılması, milli gelirimizi artırmak, yeni bir anayasa, dünya devletleri arasında ilk ona girmek bizim çıktımızdır.’’ dedi.

AR-GE’yi AK Parti’nin mutfağı olarak gördüğünü belirten Soylu, ‘’ Bu mutfak partiyi takviye eden, çıkardığı ürünlerle bütün kadroların eline iyi mühimmat veren bir çalışmayı gerektiriyor. Çok çalışacağız, gayret göstereceğiz. Benim bu göreve layık görülmem, AK Parti’ye katılmam sadece bana kalsaydı, mümkün değildi. Ben bu partideysem, bu büyüklük sayın başbakanımıza aittir. Ak Parti millete yönelik kendini geliştiren,değiştiren bir partidir. Bu kadar genci, bu kadar kadını, dinamizmi olan bir parti görmedim. Değişen taleplere, milletin isteklerine cevap verebilecek tek parti AK Parti’dir. Bütün samimiyetimle söylüyorum. İnşallah, milletimize, devletimize, zerre kadar bir katkımız olur. Nazik ziyaretinize teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın.’’ dedi.

ALLAH UTANDIRMASIN TEMENNİSİ

Yapılan ziyarette söz alan Ercüment Şahin ise iki yıl birlikte çalıştıklarına vurgu yaparken, ‘’ Başbakanımızı seviyor ve güveniyoruz. Sizi hakeza yakından tanıyoruz. Büyük hizmetler yapacağınıza, başbakanımızın sizinle daha güçlü olacağına, gençliğiniz ve vizyonunuzla zorlukların üstesinden geleceğinize inanıyoruz. İlk heyet ziyaretini biz yapmak istedik. Yeni göreviniz hakkınızda hayırlı olsun. Allah utandırmasın’’ dedi. Ziyarette yer alan AK Parti Kandıra ilçe kurucuları,belediye ve il genel meclis üyeleri Soylu’nun partiye geçişinden ve aldığı görevden dolayı memnuniyetlerini ifade ederken, partimize hoş geldiniz, hayırlı olsun dediler. Temennilerin ardından ziyaret sonlandırıldı.

Ercüment Şahin, Erkan İşler, A.Haluk Şen, Ahmet Yazıcı, Muhsin Tekol, Salih İstanbul,Necmettin Hücumen, Ercan Dalkılıç , Zafer Arda, Yaşar Keskin, Nedim Birgül, Halit yoldaş, Gökhan Altıntaş,Hakan Kahvecioğlu, Nasır Erdem, İrfan Ertürk, Aydın Çelik Mustafa Gebeş yaklaşık bir saatlik görüşmenin ardından hayır temennileriyle ayrıldılar.