Kıyılarımız Uygun Bir Şekilde Geleceğe Taşınacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “İnşallah hükümetin siyasi iradesiyle kıyılarımız, çevre ve mimarimiz uygun bir şekilde geleceğe taşınacak.” dedi.

Muğla programı kapsamında Bodrum’a da gelen Soylu, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, AK Parti iktidarının Muğla ve ilçelerine önemli hizmetler yaptığını söyledi. 

Türkiye’de siyaset, hizmet üretmeyenlerin ve bu konularda yenilik ortaya koyamayanların sadece ideolojik bir takım kalıplar içinde kaldığını belirten Soylu, “Bildiğimiz objeler, değerlendirmeler, sanal korkular üzerinden topluma maalesef bir siyasi kaftan biçmeye çalışıyorlar. Bunun mümkün olmadığını gerçekler ortaya koymaktadır. Türkiye’de son zamanlarda kullanılan ‘Olgu böyle ama algı farklı’ diye çok önemli bir söz var. Şimdi bu bir olgu veya algı meselesi değildir. Hiçbir gerçeklik algıyı farklılaştırmaz. Burada bir gerçeklik var” diye konuştu. 

Gezi Parkı ile ilgili de dış dünyada farklı bir algı oluşturmaya çalışıldığına işaret eden Soylu, Türkiye’ye gelen insanların bundan dolayı tedirginlik yaşadığını kaydetti. Soylu, buna rağmen Türkiye’ye turist akınının devam ettiğini vurguladı. 

Bir gazetecinin “Bodrum’un kıyı kenar sorunuyla” ilgili sorusu üzerine ise Soylu, şunları kaydetti: 

“Kıyılarımıza, şehir meydanlarımıza ve konutlarımıza 20. yüzyıl muamelesi yapmak doğru bir anlayış değil. Onun için 21. yüzyıl bize hangi aklı ve hangi birikimi vermişse, insanlarımızın bu ortak paydasını geleceğe en iyi şekilde taşımak için gerekli bütün çalışmalar gerçekleştirilmekte. Gerekli tespitler yapıldı. Allah’a şükürler olsun ki ülkemizin bu konuda çok yetkin bürokratları var. İnşallah hükümetin siyasi iradesiyle kıyılarımız, çevre ve mimarimiz uygun bir şekilde geleceğe taşınacak.”

Soylu, daha sonra Bodrum Denizciler Derneği’ni ziyaret ederek denizciler ile bir süre sohbet etti.