“KİMSE TERÖR ÖRGÜTLERİNE MÜSAMAHA GÖSTERECEĞİMİZİ DÜŞÜNMESİN”

İçişleri Bakanı Soylu, “Kimse, bu ülkenin huzurunu ve istikrarını bozmaya çalışanlara, terör örgütlerine müsamaha göstereceğimizi düşünmesin. Acımasız olacağız.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ereğli ilçesinde düzenlenen mitingde, Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını söyledi.

Yerel seçimler için vatandaşlardan destek isteyen Soylu, “Huzurunuza bir tek şey için geldim. ‘Efendi biziz’ diyenlere, ‘Siz ancak iktidar olup, muktedir olamazsınız’ diyenlere karşı Allah’a hamd olsun iradenizle hep iktidar da muktedir de biziz diye haykırıyorsunuz.” ifadesini kullandı.

Soylu, Türkiye’yi kendi içinde sıkıştırmak istediklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Irak’ın kuzeyinden Afrin’e kadar bir hat çekip Türkiye’yi sıkıştıracaklar. Ardından Amerika’nın başını çektiği operasyonlar yaptılar. Döviz ve ekonomik operasyonlar yapıyorlar. Arzuları şuydu, ‘Türkiye’nin iktidarıyla milleti arasında bir duvar çekilebilir mi? Yerel seçimlerde acaba gücünü eksiltebilir miyim?’ Önümüzde 4,5 yıl seçimsiz bir dönem var, ‘bu dönemde de gereğini gösterebilir miyim?’ diye düşünüyorlar. Irak’ın kuzeyindeki o devletin kurulmamasıyla, Afrin’de verdiğimiz cevapla tarihe bir not bıraktık. Bu not da açık ve nettir. Dünyaya ‘ey dünya size sesleniyoruz bize rağmen kimseye oyun kurdurmayız.’ dedik. Türkiye’de herkes ayağının ucuna baksın, kimse ileriye bakamasın, kimse hedeflerine doğru adım atamasın istiyorlar. Ardından 6-7 Ekim olaylarını, daha sonra diğer olayları yaptılar. 7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getiriyorlar. Türkiye büyümesin istiyorlar. Zenginleşmesin ve yarınlara umutla bakmasın istiyorlar.”

“İki şey bu coğrafyaya yakışmaz, biri zayıflık, diğeri tembellik”

Ülkenin her yerinde huzur ve refahın olduğunu belirten Soylu, şunları söyledi:

“2009 ve 2014’te ‘beka’ demedik. Bugün ‘beka’ diyoruz, çünkü 15 Temmuz günü saat 12.00’de hiçbirimiz FETÖ’nün Türkiye’yi peşkeş çekeceğini bilmiyorduk. 7 Haziran seçimlerinden sonra oyunu artırmış bir HDP’nin camileri, hastaneleri, okulları, evleri ve spor salonlarını tarumar edeceğini bilmiyorduk. Biz bu coğrafyada yaşıyoruz. İki şey bu coğrafyaya yakışmaz. Biri zayıflık, diğeri ise tembelliktir. Bizi zayıf gördükleri andan itibaren tepemize bineceklerdi. Kimse, bu ülkenin huzurunu ve istikrarını bozmaya çalışanlara, terör örgütlerine müsamaha göstereceğimizi düşünmesin. Acımasız olacağız.”

“Kılıçdaroğlu bu toprakların faydasına olacak hiçbir işin arkasında durmaz”

Soylu, Konya’nın Karapınar ilçesinde düzenlediği mitingde de 31 Mart yerel seçimleri için vatandaşlardan destek istedi.

Seçimlere yaklaşık 2 hafta kaldığını hatırlatan Soylu, “Birileri 15 gün sonrası için birtakım hülyalar ve rüyalar görüyor. Gördükleri rüya şu, ‘Acaba hükümetin ayağına bir çelme takabilir miyiz? Acaba Cumhur İttifakı’nı zayıflatabilir miyiz? Acaba 4,5 yıl ülkede onlara zorluk çıkarabilecek, Cumhur İttifakı, AK Parti, MHP açısından seçim zafiyeti oluşturabilir miyiz?’ Birileri bu hesabın peşindeler. Çünkü önümüzde seçim olmayan 4,5 yıl var, katıksız bir 4,5 yıl ve bu 4,5 yılda Türkiye, hedeflerine, istikametine, yarınlarına çok güçlü gitmek durumunda. Çünkü uzun yıllardan beri bu millete yapmadıkları kalmadı. Çok çektirdiler. Her on yılda bir bu ülkede darbe yaptılar.” diye konuştu.

Soylu, bazı kesimlerin Türkiye’yi karıştırma, ülkede huzursuz, güvensiz bir ortam oluşturma çabasında olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

“Bu PKK’nın vekilleri var ya, HDP’nin. Biz onlara PKK’nın vekilleri diyoruz. Bir kere buna itiraz ettiler mi? Hayır etmezler. Neden? Onu bir şeref madalyası olarak taşıyorlar. Onlar hiç reddetmiyorlar. PKK’nın vekilleri ne yapacaklar? İstanbul’dan Diyarbakır’a kadar 15 vilayete gidecekler, Apo’nun İmralı’dan çıkması için yürüyüş yapacaklar. Biz de ne söylemişiz, sizi yürüten adam değildir demişiz. Yürüyebildiler mi? İstanbul’da Taksim’de otelin bir metre önüne çıktılar şapa oturttuk onları. Diyarbakır’da da dışarı çıkartmadık. Türkiye eski Türkiye değil. Kardeşiniz olarak, İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Artık Doğu ve Güneydoğu’da da 24 saat huzur var. Bu ülkede bir anne evladını gecenin bir saati alıp komşusuna gidebiliyor, insanlar işlerini rahat yapabiliyor.”

“Bunlara 3 tane koyun versen 2’sini kaybederler”

Soylu, terörle mücadeleye kararlılıkla devam ettiklerini, PKK’ya ve diğer terör örgütlerine tarihin en büyük cezalarını verdiklerini vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çeşitli işbirlikleriyle ülke üzerinde yeni oyunlar planladığını ileri süren Soylu, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz 7 yılda oynadığı oyunları gördünüz değil mi? Herkesle beraber oldu. Yeni Zelanda’daki saldırı ile ilgili dün de Müslümanlara kabahat buldu. O, bu toprakların, bu medeniyetin faydasına, menfaatine olabilecek hiçbir işin arkasında durmaz. O, bu toprakların, bu medeniyetin üzüldüğü hiçbir şeye üzülmez, sevindiği hiçbir şeye sevinmez. Şimdi bir oyun kuruyor. Önümüzde 4,5 yıl seçimsiz bir dönem var. ‘Acaba Türkiye’nin önünü nasıl tıkarım? Türkiye’nin önüne nasıl takoz koyarım? Kiminle işbirliği yaparım?’ Şimdi bu seçimde de ‘zillet ittifakı’ denilen ittifak oluştu. İçinde PKK var, HDP var, Pensilvanya’daki şarlatan var, Saadet Partisi var, İYİ Parti var, tepesinde de Cumhuriyet Halk Partisi var. Ben bunlardan bir şey anlamadım. Hadi FETÖ’yü PKK’yı anladım, Saadet Partisi ile İYİ Parti’yi anlamadım. Ömrü boyunca bu CHP ülkeye bir tek çivi mi çaktı? Bunlara 3 tane koyun versen 2’sini kaybederler, 1’ini zor götürürler. Bu, yıllardır böyle.”