Kimse siyasi iradenin gücünü hafife almasın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ‘Güneydoğu’da bizim insanlarımıza, teşkilatımıza, okullarda çocuklara, eğer aileniz AK Parti’ye oy verecekse, selam söyleyin onlardan bir tanesi yaşamayacak diye 6-7 yaşındaki çocuklara baskı yapacaklar, onları ürkütecekler, ben AK Parti’nin teşkilat başkanı olarak burada rahat duracağım öyle mi” dedi.

Soylu, Dernekpazarı ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, CHP’nin HDP’nin seçim barajını aşmasını istediğini ifade ederek, ”MHP de HDP’nin barajı aşması için ellerini oğuşturuyor. Esat, kendi sınırlarına yakın bölgelerde siyaset yapıyor. Çok net tablo. Paralel yapı bunların bir araya gelmesi için çalışıyor. Gezi olaylarında, 17-25 Aralık darbelerinde, 6-7 Ekim olaylarında yapamadıklarını bugün oluşturmaya çalışıyorlar. Bu açık ve nettir’ dedi.

Güneydoğu’da teşkilatlarına baskı yapıldığını ifade eden Soylu, şöyle devam etti:
”Bizim insanlarımıza, teşkilatımıza baskı yapacaklar, okullarda çocuklara, eğer aileniz AK Parti’ye oy verecekse, selam söyleyin onlardan bir tanesi yaşamayacak diye 6-7 yaşındaki çocuklara baskı yapacaklar, onları ürkütecekler, ben de AK Parti’nin teşkilat başkanı olarak burada rahat duracağım, öyle mi. Bana sordular, Trabzon’dan aday olmasaydın, nereden aday olmak istersiniz diye. Bende onlarla Hakkari’de onlarla karşılaşmak, Hakkari’den aday olmak isterdim, dedim. Bizim siyasetimizin temel ilkesi 785 bin kilometrekareden bir tek çakıl taşını kimseye vermemektir. İstedikleri yere kimseye han kurdurmayız. Neymiş, bunlar barajı aşamazlarsa, Türkiye’yi kaosa çevirirlermiş. Milleti korkutacaklar, milletten oy alacaklar. O zaman seçime girmesinler ne kadar milletvekili istiyorlarsa o kadar milletvekili verelim onlara! Bu büyük bir tezgahtır. Kimse bu milletin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü hafife almasın, kimse siyasi iradenin gücünü hafife almasın. Hepsi, HDP’nin barajı aşmasını istiyor. Türkiye’yi koalisyona götürmek istiyorlar. HDP, bugün PKK’nın kod adıdır. Bir elinde silah oy istemeye gidiyor. Köylerde PKK’yı, şehirlerde KCK’yı ortaya koyuyorlar. Siz MHP liderinin bu konuya ait bir kez bir cümle sarf ettiğini gördünüz mü? Siz Kılıçdaroğlu’nun bir kez olsun bu konuya ait söz sarf ettiğini gördünüz mü?”

Soylu, AK Parti’nin sistemden çekilmesi durumunda Güneydoğu’da MHP’nin de CHP’nin de siyaset yapamayacağını belirterek, “Çekin sistemden AK Parti’yi. Gönderin MHP’li birisini Güneydoğu’da siyaset yapsın. Trabzon’da, İzmir’de, Ankara’da, İstanbul’da milliyetçilik kolay. Kuru laf milliyetçiliği. Allah muhafaza etsin, şehit cenazesi geldi mi, 2 tane el işareti yapınca Türkiye’yi kurtarmış oluyorlar zaten. Ülkeyi krizden krize götürdü Devlet Bahçeli.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu’nun peşine takıldı, kendi tabanını mahvetti. Hakkari’de siyaset yapsınlar, orada ayyıldızlı bayrağı sallasınlar. Biz kuru laf milliyetçiliği yapmıyoruz. Yüksekova’da havaalanı yapıyoruz, ayyıldızlı bayrağı orada göklerde dalgalandırıyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti’ye karşı olanların yapmak istediklerinin açık olduğunu vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

“Bir koalisyon oluşturacaklar, HDP’yi dışarıdan desteklettirecekler, PKK ve KCK’yı bölgeye emanet edecekler, sonrada diyecekler ‘yanlış oldu’. Darbenin altyapısını oluşturduktan sonra yapacakları tek şey var, eski Türkiye’nin eski özlemi, şimdi darbe gelsin diyecekler. Yaptıkları budur. PKK ve KCK, HDP barajı aştıktan sonra o bölgede yapacaklarını kimse tasarruv edemez. Şımarıklıklarını engelleyebilecek, onları kamu düzeni içerisinde tutabilecek, orada bir tek kişiyi hukukun, demokrasinin dışına çıkarmayacak tek bir siyasi yapılanma vardır o da AK parti’dir. AK Parti, Türkiye’nin birlik ve teminatının senedidi.