Kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, yarın yapılacak genel seçimin önemine İşaret ederek, “Normal bir seçime gitmiyoruz, bir kader seçimine gidiyoruz yüzyılımızın en önemli seçimlerinden birine gidiyoruz.” dedi.

Soylu, Akçaabat “Sevgi yürüyüşü” ne katıldı.

Soylu, daha sonra araç konvoyu eşliğinde Sürmene, Araklı, Of buradan Arsin ilçelerinde vatandaşları selamladı.

Partisince Yomra ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 13 yılda bir çok badireler atlattığını bugün ise ayaklarının üzerinde sağlam şekilde durduğunu vurguladı.

AK Parti iktidarlarından önce milletin özgürlükleri, inançları, Mezhepleri, etnik kökenleri yüzünden ötekileştirildiğini, kendilerinin buna son verdiğini ifade eden Soylu, yarınki seçimin önemine dikkati çekti.

Son 13 yıldır Türkiye’de bir çok devrimin altına imza atıldığını anımsatan Soylu, şöyle devam etti:

“Bu ülkede ekonomik açıklar kapatıldı. İnsanlarımıza sahip çıktık. Demokratik açığımızı, altyapı yatırımları açığını, özgüven açığını kapattık. Bugün 70 ülkeye gittiğiniz zaman vize istemiyorlar, nüfus kağıdıyla gidiliyor. Gümrük memurları bizim pasaportumuzu gördüğü zaman saygıyla ayağa kalkıyor. Normal bir seçime gitmiyoruz, bir kader seçimine gidiyoruz, yüzyılımızın en önemli seçimlerinden birine gidiyoruz. Türkiye 13 yılda büyük kazanımlar elde etti. Bu kazanımların kaybolmaması lazım. Bizi büyük bir baskıyla karşı karşıya bırakıyorlar. Hep beraber bir araya geldiler. Muhalefet elini ovuşturuyor. Birbirlerine hiç dokunmuyorlar, yapışık kardeş olmuşlar. Ne bekliyorlar. Koalisyona. Avucunuzu yalarsınız, avucunuzu. ”

“Dünyadaki haksızlıklara ‘dur’ diyebilecek yegane ülkedir Türkiye”

Soylu, Türkiye’nin dünyadaki mağdur, mazlum, hakların sesi olduğunu kaydederek, “Dünyadaki haksızlıklara ‘dur’ diyebilecek yegane ülkedir Türkiye’dir” dedi.

Türkiye’nin önündeki 24 saati hesap edemeyen bir ülke konumundan artık 2023’ü, 2053’ü, 2071’i hesap eden Bir ülke haline geldiğini dile getiren Soylu, “Çıldırıyorlar, kıskanıyorlar, patlıyorlar. Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durmasını istemiyorlar” dedi.

Soylu, hiçbir zaman popülist politika uygulamadıklarını belirterek, 2015-2019 yıllarının emeklilerin yılı olacagını, bundan hiç kimsenin endişe etmemesi gerektiğini söyledi.