Keban Barajı‘na Bile Karşı Çıktılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İstanbul Boğazı’na yapılacak 3’üncü köprünün ismine yönelik eleştirilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İstanbul Boğazı’na yapılacak 3’üncü köprünün ismine yönelik eleştirilere ilişkin, “Köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesine karşı çıkış genetiktir. Muhalefet partileri, önceki yıllarda Keban Barajı’na bile karşı çıktı” dedi.

Bandırma Ticaret Borsasını ziyaret eden Soylu, laboratuvarları gezdi. Borsanın başkanı Halit Sezgin’den bilgi alan Soylu, daha sonra satış salonunda üreticiler ve borsa yetkilileriyle bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, borsaların, emeğin rasyonalleşmesini sağlayan kuruluşlar olduğunun altını çizdi.

Laboratuvarların, üretimin çok stratejik parçaları olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Hükümetimizin, göreve geldiği günden bu yana tarıma ve çiftçiye verdiği destek, 62,5 milyar dolardır. Bu desteğin, daha önceki yıllarda 22,7 milyar dolar olduğu düşünülürse, verdiğimiz desteğin önemi ortaya çıkar. Bu yıl ise çiftçimize vereceğimiz desteğin, 9 milyar doları bulacağını söyleyebilirim. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’te hedefimiz, tarımdaki gayri safi milli hasılamızı 150 milyar dolara yükseltmek.”

Daha sonra, Bandırma Ticaret Odasını ziyaret eden Soylu, odanın başkanı Mehmet Kılkışlı’dan bilgi aldı. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Soylu, İstanbul’da temeli atılan üçüncü boğaz köprüsüne Yavuz Sultan Selim isminin verilmesine karşı çıkılmasını anlayamadığını belirterek, “Köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesine karşı çıkış genetiktir. Muhalefet partileri, önceki yıllarda Keban Barajı’na bile karşı çıktı. Siyaset, sorumluluk duygusu içinde yapılmalıdır, nifak tohumları atarak değil” diye konuştu.

Soylu, Taksim Gezi Parkı’nda yaşananlara ilişkin de “Bu park, zaten trafik kaosu içinde kayboluyordu. Bu konuda, Taksim üzerinden kavga yaratılmak isteniyor. 1 Mayıs’ta bunu gerçekleştiremeyenler, şimdi yeni bir senaryoyu uygulamaya çalışıyor. İstanbul’a bu yıl 1 milyonun üstünde fidan ve ağaç diken bu hükümete yeşil alan üzerinden eleştiri getirmek manidardır” dedi.