Kato Dağı’nda evlatlarımız büyük mücadele ortaya koyuyor

İçişleri Bakanı Soylu, “Kato Dağı’ndan Herekol’a kadar her noktada evlatlarımız, sizin evlatlarınız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şu anda Kato Dağı’ndan Herekol’a kadar her noktada evlatlarımız, sizin evlatlarınız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. 1915’te hangi anlayış içerisindeyseler, bugün de bu toprakların hürriyeti, özgürlüğü, bağımsızlığı aynı zamanda kamu düzeninin devamı için aynı anlayışı sürdürüyorlar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, kuruluşunun 178. yıl dönümü dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti. Kabule İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

Soylu, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan Jandarma Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan duydukları heyecan ve mutluluğu dile getirdi.

Jandarma teşkilatının suç, suçlu ve vatana uzanan ellerle mücadelesinin her alanda artarak, ilk günkü disiplin ve kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan Soylu, “Devletimizin gücü ve istikrarının artışına paralel olarak, teknik donanım, nitelikli personel, hareket kabiliyeti ve modernleşme anlamında her gün daha da gelişen Jandarma teşkilatımız terörden asayişe, uyuşturucudan trafik denetimlerine kadar devletimizin bekası, vatandaşımızın huzuru ve güvenliğinin temini için ülkemizin her noktasında fedakarca görev yapmaktadır.” diye konuştu.

Jandarmanın hareket ve operasyon kabiliyeti noktasında geldiği yüksek seviyede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları, gösterdiği hedefler ve ortaya koyduğu iradenin önemi ve katkısının büyük olduğunu belirten Soylu, Jandarmanın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla milletin hizmetinde ve her türlü kötülüğe karşı mücadele halinde olacağını söyledi.

Jandarma teşkilatının 178. yılını kutlayan Soylu, “Şu anda Kato Dağı’ndan Herekol’a kadar her noktada evlatlarımız, sizin evlatlarınız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. 1915’te hangi anlayış içerisindeyseler, bugün de bu toprakların hürriyeti, özgürlüğü, bağımsızlığı için aynı zamanda kamu düzeninin devamı için aynı anlayışı sürdürüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Şehitleri rahmet ve şükranla andıklarını belirten Soylu, Erdoğan’a Jandarma Teşkilatına katkıları ve kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti.