Kastamonu’nun Doğal Güzelliğinin Yanında Manevi Güzelliği Var

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Metin Çelik, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan,  Ak Parti Taşköprü İlçe Başkanı Fazıl Pehlivan yönetim kurulu ve bir gurup vatandaşı genel merkezde ziyaret etti

Sıcak ve samimi bir karşılamanın ardından bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu her ilin kendine ait bir güzelliği var Kastamonu’nun doğal tarihi güzelliğinin yanı sıra bir de manevi güzelliği zenginliği var Kastamonu’da eğer bir takım güzellikler varsa bu yetiştirdiği manevi zenginliklerin günümüze yansımasıdır dedi . Ayrıca Kastamonu’nun normal zamanlarda ilerde olmadığını söyleyen Süleyman soylu mesele ülkemizin geleceği olduğu zaman en önde olan bir ildir bunu Çanakkale’de Kurtuluş Savaşında göstermiştir dedi.

İstanbul’da çok güçlü bir lobiye sahip bir il olduğunu söyleyen Soylu Kastamonu insanı nerede olursa olsun hemşerisine sahip çıkmaktadır dedi.

Önümüzdeki seçimlerin önemine de değinen Süleyman Soylu bu seçimler Türkiye’nin seçimi,  burada belediye başkanı il genel meclisi ilçe meclisi üyelerini seçmeyeceksiniz,  bu seçimde  ülkenin geleceğinin şekillenmesine karar verecek dedi. Siz bir bina yapıyorsunuz içini dört dörtlük yapıyorsunuz içini döşüyorsunuz her tarafı dört dörtlük oluyor dışarıda da bir zabıta ve bir dozer bekliyor bir hata yapsa da bu binayı yıksak diye bu nedenle bu seçim Türkiye’nin seçimi ardından Cumhuriyet tarihinde ilk kez bu ülkede halk kendi Cumhurbaşkanını seçecek dedi.

Çözüm sürecine de değinen Süleyman Soylu bu ülkenin birliğinin beraberliğinin kardeşliğinin temin edilmesi sadece bizim ülkemiz için değil dünya Müslümanları için çok önemli daha  güçlü bir ülke olabilmek için bu süreçte başarılı olmamız gerek dedi.

Ülkemizin dünya da daha etkin hale geldi ve daha da etkin hale gelecek diyen Süleyman soylu bakın Yunanistan’da çok uzun yıllardır faaliyet gösteren DHKP-C kampını yunan hükümeti kapattı.  Güney Kıbrıs açıklarında İsrail,Güney, Kıbrıs ve Mısır ortak alanında Petrol ve doğalgaz bulunduğu açıklandı. Ama mısır bu alanda petrol çıkartılmasını veto etti. Türkiye evet demeden tekrar masaya getirilmemesi şartı ile  veto etti bu da ülkemizin bölgede etkisini gösterir dedi.

Taşköprülülerle tek tek tokalaşan Süleyman Soylu Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a yeni partisinin hayırlı olmasını daha güzel hizmetler beklediklerini söyledi daha sonra Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökan Gülşen ve  Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın daveti üzerine  en yakın zamanda gelmek isterim  dedi.