Kasetler dört amaca hizmet ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’la birlikte Mardin’de seçim çalışmalarına destek için bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu kaset dinlemelerinin amacının Türkiye’yi yönetilemez hale getirerek bütün kurumlarını felç etmek olduğunu söyledi.

Mardin’de bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu beraberlerindeki eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Mardin Milletvekilleri Abdurrahim Akdağ ve Gönül Bekin Şahkulubey, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman ile birlikte ilk olarak Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz’i makamında ziyaret ettiler. Yıldız ve Soylu burada Vali Cengiz’den kentin sorunları hakkında brifing aldılar.

Mardin Valiliği ziyaretinden sonra gazetecilere bir açıklamada bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, kasetler üzerinden seçim sürecinde Türkiye’yi karıştırmak isteyen dış güçlerin olduğunu ifade etti.

Kasetlerin dört amaca hizmet ettiğini dikkat çeken Soylu, “Kasetlerin birinci amacı Türkiye’yi yönetilemez hale getirmektir. İkinci amacı Türkiye’nin bütün kurumlarını felç etmektir. Üçüncü amacı 1946 seçimleri hariç Türkiye bütün seçimlerini demokratik özgür, çoğulcu bir ortamda gerçekleştirmiştir. Ve bütün seçimlerinde millet kendi kararlarını hem siyasi partilerin hem de Türkiye’nin genel ahvaline ait vermiştir. Bu seçimlerin bu seçimlerde yapmak istedikleri temel unsur 30 Mart seçimlerini ifşaa etmek ve karıştırmaktır. Milletimizi 30 Mart seçimlerine sağlıklı bir şekilde götürmemektir. Bunun dördüncü amacı çok açık söyleyeyim yani yıllardan beri Türkiye üzerinde siz işte bütün meseleleri uluslararası güçlere bağlıyorsunuz diye bunu söyleyenlere bunu anlatanlara bir şekilde kabahat bulmaya çalışıyorlar. Peki, bugün Ukrayna’da ne oluyor? Peki, bugün Mısır’da darbeyi Mısır’ın kendi halkı mı gerçekleştirdi? Peki yıllar önce Saray Bosna’da Srebrenitsa’da dünyanın egemen güçlerinin orada bir dış mücadelesinde, bir kavga mücadelesinde insanlar hayatlarını kaybetmediler mi? Peki bugün Suriye’de yine bir tarafta Avrupa’nın, bir tarafta Amerika’nın bir tarafta Rusya’nın ciddi bir güç mücadelesi yok mu? Yani burada elbette dünyada yeni dünya düzenin de doğu ve batının bu dengelenmesi halinde biz anlıyoruz ki dünya da egemen güçlerin ciddi bir güç kavgası var. Ve yükselen Türkiye’yi hazmedemiyorlar, büyüyen Türkiye’yi hazmedemiyorlar, zenginleşen Türkiye’yi hazmedemiyorlar, Çünkü büyüyen Türkiye, etrafındaki bütün insanlara, bütün ülkelere hem de bütün mağdur ve bütün mazlumlara hiçbir hesap gütmeden sadece insanlık kaygısı üzerinden hem yardım eden hem de insanlık dengesini oturtmaya çalışan bir anlayışı ortaya koymaya çalışmaktadır.”dedi.

Kasetlerin bir amacının da Türkiye ile etrafındaki ülkelerle olan ilişkilerini zayıflatmayı ve gündem kaybetmeyi hedeflediğini söyleyen Soylu, “Ama esas itibarı ile Türkiye’nin demokrasisine Ve Türkiye’nin 12 yılındaki ilerlemesine kast etmeye çalışan bir anlayış söz konusudur. Bu paralel yapıda bu anlayışın üründür. Bu Türkiye’nin ilerlemesine engel olmaya çalışan bu konuda gayret ortaya koyan bu uluslararası misyonun da Türkiye’deki taşeronlarının en temel arzularından birisi budur. Ama hiç merak etmesinler Aziz milletimiz büyük milletimiz hiç merak etmesinler, Türkiye, 30 Mart seçimlerinden demokrasinin, 30 Mart seçimlerinden milli iradenin ve 30 Mart seçimlerinde bu milletin vicdanının sandığa dönüşmesini hep beraber göreceğiz. Ondan sonrada Türkiye yoluna devam edecektir.”diye konuştu.

Yıldız ve Soylu daha sonra beraberindeki AK Partili belediye başkan adayları ile birlikte esnafı ziyaret etti.

Akabinde Soylu Midyat’ta partisinin mitingine katılacak, akşam da Mardin’deki Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelecek.