Kardeşliğimizi perçinleyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hiç kuşkulanmayın ve başınız dik yürüyün çünkü bin yıllık kardeşliğimizi, birlikteliğimizi 10 Ağustos’ta bir kez daha perçinleyeceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, yeni Türkiye’nin temellerinin 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanı seçiminde atılacağını belirterek, “Türkiye’yi Irak, Suriye ve Mısır yapmaya, etnik ve mezhepsel olarak bölmeye çalışıyorlar. Bu durumdan hiç kuşkulanmayın ve başınız dik yürüyün çünkü bin yıllık kardeşliğimizi, birlikteliğimizi 10 Ağustos’ta bir kez daha perçinleyeceğiz” dedi.

Soylu, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Burada partililere seslenen Soylu, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladı, nice bayramlara ağız tadıyla kavuşmayı diledi.

Bayramlarda yüzlerce yıllık geleneğin yaşatıldığını ifade eden Soylu, Ramazan Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşadıklarını dile getirdi.

Soylu, “Yeni Türkiye’nin temelleri 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde atılacak” diyerek, Türk milletinin iki hafta sonra yapılacak seçimde hem geçmişine, hem geleceğine hem de bugününe sahip çıkacağını anlattı.

“İnsanlar AK Parti ile devlet dairelerinde korkmadan isteklerini dile getirir oldu”

Cumhurbaşkanı seçimiyle Türkiye’nin, eski Türkiye’den yeni Türkiye’ye adım atacağını dile getiren Soylu, “Devletin milletine efendi olduğu bir tablodan devletin milletin hizmetkarı olduğu bir tabloya doğru adım atıyoruz. Türkiye’de insanlar AK Parti ile devlet dairelerinde korkmadan isteklerini sorunlarını dile getirir oldu ve devlet memurları da millete efelenmeden hizmet eder oldu” diye konuştu.

Soylu, Türkiye’nin kaosa çekilmeye çalışıldığına dikkati çekerek, “Türkiye’yi Irak, Suriye ve Mısır yapmaya, etnik ve mezhepsel olarak bölmeye çalışıyorlar. Bu durumdan hiç kuşkulanmayın ve başınız dik yürüyün çünkü bin yıllık kardeşliğimizi, birlikteliğimizi 10 Ağustos’ta bir kez daha perçinleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın imrenerek izlediği projeleri millet için yapıyoruz”

Hükümetin birçok büyük hizmetle milleti buluşturduğu gibi daha birçok hayal sayılabilecek büyüklükteki hizmetle de kucaklaştıracağını vurgulayan Soylu, dünyanın imrenerek izlediği üçüncü havalimanı, üçüncü boğaz köprüsü, İzmir-İstanbul körfez geçiş yolu gibi birçok projeyi milletin hizmetine açacaklarını ve kısa sürede ülke olarak kendi otomobilini ve uçağını yaparak dünyada farklı bir konuma yükseleceklerini anlattı.

Soylu, hükümetin Türkiye’yi 12 yıldır hak ettiği sıçramayı yaşattığına işaret ederek, şöyle konuştu:

“Biz bu hizmetleri bitirdiğimizde pasaportumuza itilmiş-kakılmış muamelesi yapanlara inat 76 ülkeye vizesiz girmek yetmez deyip 237 ülkeye vizesiz giren bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Bu söylediklerimizin kısa sürede gerçekleşebilmesi için bir kez daha 10 Ağustos’ta Türkiye’yi kucaklayacağız ve millet ve devlet muhabbetini başlatacağız. Bu vesileyle geçmişteki kazandığımız her seçimdeki çalışmalarımızdan daha fazla çalışmamız gerektiğini dile getiriyorum. Ayrıca 3 Ağustos’ta Maltepe’de yapılacak büyük mitingde milyonları tekrar toplayarak Türkiye’ye, dünyaya bir kez daha dünyanın en büyük demokrasi gösterisini keyifle izletmeliyiz.”

Konuşmanın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Murat Atım ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, partililerle bayramlaştı.

Soylu, Sultangazi ilçe başkanlığını ziyaretten sonra Bağcılar ilçe başkanlığını ziyaret etti.