Kalkınmayla birlikte özgüven devrimi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Türkiye’de, AK Parti döneminde kalkınmayla birlikte bir özgüven devrimi yaşandığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Kastamonu’da AK Parti 5. Olağan İl Kongresine katılarak konuşma yaptı.

Kongrenin divan bakanlığını da yapan Soylu “O kadar büyük gelişmelere imza attı ki Türkiye’yi hakir görenler, Türkiye’yi düşkün görenler, Türkiye’yi istedikleri gibi yöneteceklerini zannedenler, şaşkınlıkla hayal kırıklığıyla beraber Türkiye’yi izliyorlar. Türkiye’nin her noktasında bir büyük yükselmeyi bu büyük milletle bütün dünyanın gözüne baka baka gerçekleştiriyor” diye konuştu.

Türkiye’de, AK Parti döneminde kalkınmayla birlikte bir özgüven devrimi de yaşandığına işaret eden Soylu, “İsrail’den aldığımız insansız hava aracının yerine, benim Türk mühendislerimin altına imza attığı insansız hava araçları uçuyorsa, bunu sizler sağladınız. Bu büyük özgüvendir. Bu ülke bir tank parçası almak için el uzatan ülke değildir artık. Kendi tankına yüzlerce ülkenin sıraya girdiği ülkeyi siz oluşturdunuz” ifadesini kullandı.

Önümüzde çok önemli bir süreç bulunduğunu, 7 Haziran’da hüküm icra edecek bir seçime gidileceğini ifade eden Soylu, “Bütün tuzakları aştınız. Gerileme dönemini bitirdiniz” dedi.

CHP ve MHP’nin paralel yapıyla kol kola yürüdüğünü söyleyen Soylu, “Bir ihanet şebekesini Türkiye’de darbe yapmasını alkışladılar” dedi.

Cumhuriyetin iki temel üzerine kurulduğunu, bir tanesinin tam bağımsızlık, diğerinin de egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir lafzı olduğunu belirten Soylu, “Bu ülkede yaşayan kardeşiniz olarak söylüyorum; Cumhuriyetin kurulmasının temel ilkesi olan, tam bağımsızlığa, egemenliğin kayıtsız şartsız milletindir lafsına en yakın olduğu dönemdeyiz. Siz demokrasiye, milli iradeye sadık kaldınız ve kıymetli Genel Başkanımızı 10 Ağustos’ta 1. turda yüzde 52 ile milletin evladı Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçtiniz” şeklinde konuştu.

Soylu, 7 Haziran’daki seçimlerin önemine işaret ederek, “Paralelle mücadele için, çözüm sürecinin devamı için, 7 Haziran’da yeni Anayasayı, kendi değerlerimizi, göreneklerimizi, örflerimizi, adetlerimizi içerecek, kendi kurallarımızı yeni anayasamızı oluşturabilecek hüküm seçimine gidiyoruz. Çok çalışmalıyız, çok gayret göstermeliyiz” diye konuştu.

Soylu, “8 Haziran sabahı, Aydın Doğan’ın gazetesi de dahil bütün gazetelerin, ‘işte demokrasinin zaferi’, ‘işte milli iradenin zaferi’, ‘işte AK Parti’nin zaferi’ şeklinde manşetler atacağını” ifade etti.