Jandarmamız dünya ölçeğinde ciddi bir itibara sahiptir

İçişleri Bakanı Soylu, “Teknik kapasitesi, nitelikli personel gücü giderek artan jandarmamız, bugün uluslararası standartlarda bir emniyet kurumu olarak dünya ölçeğinde de kendi adına ciddi bir itibara sahiptir.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çankaya Köşkü’nde, kuruluşunun 178’nci yıl dönümü dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti. Kabule, İçişleri Bakanı Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

Soylu, kabulde yaptığı konuşmada, jandarma teşkilatının kurulduğu günden bugüne kadar üzerine aldığı vazifeyi büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiğini söyledi.

Köklü mazisinden ve milletten aldığı ilhamla 200 yıla yakın bir süredir suçla, suçluyla ve vatana yönelmiş her türlü tehlikeye karşı bir iman seddi gibi göğsünü siper eden jandarma teşkilatının bugün de ilk günkü azim ve kararlılıkla mücadelesine devam ettiğini kaydeden Süleyman Soylu, şunları ifade etti:

“Devletimizin istikrarlı ve güçlü büyümesine eş zamanlı olarak kendisini teknolojinin her alanında geliştiren, teknik kapasitesi, nitelikli personel gücü, hareket kabiliyeti giderek artan jandarmamız, bugün uluslararası standartlarda bir emniyet kurumu olarak dünya ölçeğinde de kendi adına ciddi bir itibara sahiptir. 178 yılın bilgi birikimi ve modern imkanların getirdiği güçle elini geleceğe uzatan jandarma teşkilatımız, terörden uyuşturucuya, trafikten asayişe kadar her sahada suçluyla ve suçla mücadele etmekte ve milletimizin umudu olmaya devam etmektedir.”

“Her türlü görevi başarma kararlılığı içerisinde olacaktır”

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler de komutanlığın başarılarla dolu 178 yılı geride bıraktığını belirterek, Başbakan Binali Yıldırım’a kabulünden dolayı teşekkürlerini iletti.

Güler, şunları kaydetti:

“Jandarma Genel Komutanlığımız, milli, kültürel ve ahlaki değerlere sahip, cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını seven, milletinin emrinde ve vazifesini her şeyin üzerinde tutan personeliyle bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkesinin bekası ve milletinin huzuru için kendisine tevdi edilecek her türlü görevi başarma kararlılığı içerisinde olacaktır.”

Öte yandan kabulde, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu, Başbakan Yıldırım’ı salona gelişinde 15 Temmuz Marşı’yla karşıladı.