İzmit’te Arşiv Merkezi Açılışı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “21. yüzyılın başından itibaren AK Parti kendi belediyeciliğiyle birlikte, kendi yerel yönetim anlayışıyla birlikte bizi batıyla rekabete ortaya koyabilecek bir anlayışa doğru taşımaktadır” dedi.

Soylu, İzmit Belediyesi Modern Arşiv Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin yaptığı faaliyetlerle kentin yaşam biçimini ortaya koyduğunu belirtti.

Yerel yönetimlerin siyasi parti ayrımı, etnik köken, inanç, cinsiyet ayrımı yapmadan, birlikte yaşamanın kodlarını ve kurallarını oluşturduğunu ifade eden Soylu, “Tarihin dokusunun fotoğrafının çekildiği yeni bir arşivin açılışı içerisindeyiz. Biz 21. yüzyılın bütün anlayışını, 21. yüzyılı eğer biz bir bilişim yüzyılı olarak ortaya koyuyorsak, yani dünya toplumları bir taraftan göç toplumu, bir taraftan tarım toplumu, diğer taraftan sanayi toplumu ve yine bilişim toplumuna ayak atıyorsa, bilgi ekonomisine, bilgi toplumuna ayak atıyorsa, muhakkak yerel yönetimlerimiz, bilgi toplumlarının bütün gereklerini ortaya koymak zorundalar. Bugün burada bunu yaşıyoruz”  diye konuştu.

“21. yüzyılın başından itibaren AK Parti kendi belediyeciliğiyle birlikte, kendi yerel yönetim anlayışıyla birlikte bizi batıyla rekabet ortaya koyabilecek bir anlayışa doğru taşımaktadır” diyen Soylu, sosyal anlayışa ve sivil topluma dayalı bir yerel yönetimin ortaya konulduğunu vurguladı.

Soylu, Türkiye’yi diğer uluslardan farklı bir konuma koyan, en önemli süreçlerden birisin de çok zengin bir gelenekten, kültürden gelmesi olduğunu kaydetti.

 

Daha sonra Soylu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile merkezin açılış kurdelesini kesti.