İzmir sen demokratsın, çağın incisisin

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili İzmir’de çeşitli temaslarda bulundu. Soylu’nun ilk durağı Menderes oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçimine günler kala AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu iki günlük İzmir programına Menderes’ten başladı. Menderes’te düzenlenen kahvaltılı toplantıya Milletvekilleri Ali Aşlık, Nesrin Ulema, İl Başkanı Bülent Delican, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre, il yönetim kurulu üyeleri, partililer, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesi halinde herkesin Cumhurbaşkanı olacağını belirten Soylu”Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığından ne anlıyorsunuz? Yavaş yavaş keyifle sayıyoruz. Buradan herkes duysun. Cumhurbaşkanı olursa 1071’de Anadolu ile Türkleri birleştiren Alparslan, Osman Gazi, Ertuğrul Gazi, Fatih Sultan Mehmet, Abdülhamit, Abdülmecit Cumhurbaşkanı olacak. Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan Cumhurbaşkanı olacak Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa Atatürk’ün muasır medeniyet seviyesi gerçekleşecek. Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa emekliler, köylüler, milletin vicdanı Cumhurbaşkanı olacak. Erdoğan herkesin Cumhurbaşkanı olacak. Alevilerin, Kürtlerin, Boşnakları, Çerkezlerin, Romanların, yani 77 milyonun Cumhurbaşkanı olacak” diye konuştu.

Ülkenin geçmişte sıkıntılı ve zor günlerden geçtiğini kaydeden Soylu,”Tayyip Erdoğan bugün olduğu gibi Cumhurbaşkanı olduğunda da haksızlığa ses çıkarmayanların karşısında yer alacak. Tam 350 yıllık hayallerimizi gerçekleştirecek. Artık ülke gerileme döneminden çıkacak. 12 yıldır altyapısı yapılan bütün hayallerimiz yerine gelecek. Sadece insanların hayalleri olmaz, vatanların, ağaçların, toprakların, ırmakların, denizlerin olur. Biz tam 350 yıldır bir hayalin peşindeyiz. Bizi vesayete mahkum ettiler. Varlıklarımız, inançlarımız, değerlerimiz üzerindeki anlam yüklü olguyu kestiler. Kimi zaman gazete manşetleri ile, kimi zaman operasyonları kullandılar. Her türlü entrikayı yaptılar. Bunu da en iyi İzmir bilir. Bu sıkıntılar artık son buldu. Bunu Erdoğan ile başardık ve bu ülkede bir kişinin hakkı cumhurbaşkanlığı ise o da Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkıdır” dedi

Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nu da eleştiren Süleyman Soylu, “Devlet Bahçeli’ye göre Ekmeleddin, Kılıçdaroğlu’na göre Ekmel, bize göre ne olduğu belli olmayan, Türkiye’nin önüne konulan bu kişi nereden çıktı? İki gün önce gördüğünüz gibi bu proje Pensilvanya projesidir. Tayyip Erdoğan’da kimsenin damgası yok. Onda sadece Türkiye’nin damgası var. Sürekli fikir değiştiren bir isim var. Karar değiştiriyor. Efendilerini dinliyor. Akıl yaşta değil baştadır. İnsan 200 değerlerinden uzak yaşarsa yaşasın kaç okkadır belli olur. İstiklal Marşı’nı, Çanakkale Şiiri ile karıştırıyor. Bilmiyor, anlamıyor, hissetmiyor. O eski Türkiye, sindirilmiş, korkutulmuş bir Türkiye sanıyor. Bu millet neyin, nasıl olduğunu bilir şekilde seçime gidiyor. Dediler ya”Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz”Ben de diyorum ki”Siz de tıpış tıpış siyaset sahnesinden silineceksiniz”diye konuştu.

Konuşmasının sonunda İzmir’e de seslenen Soylu, “İzmir sen demokratsın. Çağının incisisin. Sen gelişmişliği kucaklamak, yarınlara yürümek layığında şehirsin. Ey İzmir bugüne kadar istismar edildin. Seni istismar edenler senin geleceğinde ilgili düşünce sahibi olmadılar. Takke düştü kel göründü. Kime hizmet edecekleri belli oldu. İzmir bu seçimde geleceği için karar verecek. Atacağı güçlü adımları görecek. Her büyük yürüyüş adımla başlar. İzmir bu büyük yürüyüşte adımını atacak”dedi.

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, toplantının ardından Menderes Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Bülent Soylu’ya görevinden başarı dileyen Soylu,”Menderes yıllar sonra Ak belediyecilik ile tanıştı. Belediye başkanımızın başarılı olacağını biliyoruz. Bizim kendisine olan desteğimiz tamdır. Göreve geldiği günden itibaren gerçekleştirdiği icraatlar ortada. Bundan sonrada bu böyle devam edecek. Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum” dedi. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da,”Genel Başkan Yardımcımızı Menderes’te ağırlamak bizin için onurdur. Kendisinin desteği ile inşallah Menderes’te güzel işlere imza atacağız”dedi. Ziyaret sonrası Soylu’ya, ilçede faaliyette bulunan nazar boncuk atölyelerinde üretilen nazar boncukları hediye edildi.