İstikrarı ve huzuru devam ettirmeliyiz

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “Bilinmesini isteriz ki bütün dünya karşı çıksa da mazlumun ve mağdurun yanında olacağız. Biz kimsesizin, ‘bize el at’ diye bekleşenlerin yanında olacağız” dedi.

Soylu, AK Parti Of İlçe Kadın Kolları Başkanlığınca, ilçenin Bölümlü Mahallesi’ndeki Bölümlü Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Soylu, Muharrem ayının önemine değinerek, Kerbela’da yaşananları anlattı.

Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen terör örgütüne haddinin bildirildiğini belirten Soylu, “Türkiye’de PKK’nın adının bile anılmayacağı bir döneme doğru Allah’ın izniyle adım adım gidiyoruz, hiç kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.

Her şehit haberinde içlerinin yandığını vurgulayan Soylu, şunları söyledi:

“Ülkemizin esenliği, özgürlüğü, bağımsızlığı, milletimizin huzuru, anaların evlatlarına rahat iş bulabilmesinin temini için büyük bir mücadele ortaya koymaya çalışıyoruz. Hiç bir endişenin içinde olmayın. Onlar ne kadar tuzak, oyun kurarlarsa kursunlar, onların oyununa, hesabına karşı bilin ki Allah’ın da bir hesabı vardır.”

Güçlü Türkiye için mücadele ettiklerini ifade eden Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yine güçlü Türkiye’ye doğru gidiyoruz. Biz onlara haddini bildiriyoruz, bildireceğiz de. Bir tek terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Ay yıldızlı bayrağımız, Ezan-ı Muhammediye’miz istiklalimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olarak 780 bin kilometrekarede Allah’ın izniyle hep birlikte dalgalanacak. Onlar bize çelme atmaya çalıştılar, biz yerli otomobilimizin fotoğrafını gösterdik. Onlar bize çelme atmaya çalıştılar, biz ‘eğer orada bir şey yaparsanız kafanıza bineriz’ dedik. Onlar bize çelme atmaya çalıştılar, biz 4B uydusunu uzaya fırlattık. Ey gidi Türkiyem… Eskiden Başbakanlara kasa fırlatılırdı şimdi uydu fırlatan ülke haline geldi. Onlar bize çelme takmaya çalıştılar, biz bütün dünyaya Türkiye’nin kuvvetini ve gücünü gösterdik.”

“Biz nasıl bir toplumdan, medeniyetten geldiğimizi biliyoruz”

Soylu, Türkiye’ye, ‘Suriye’de ne işiniz var’ diye kızanlar olduğunu belirterek, Türkiye’nin Suriye sınırının 911 kilometre olduğunu anımsattı.

Katılımcılara, ‘Suriye bizim komşumuz, peki Rusya’nın orada ne işi var’ sorusunu yönelten Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çünkü Suriye, sadece Suriye değil. Suriye Ortadoğu, Suriye enerji, Suriye onların çıkar havzası. Onlar Suriye’deki insanlara, huzura değil, kendi menfaatlerine, çıkarlarına bakıyorlar. Ne yapsaydı Tayyip Erdoğan? 2,5 milyon insan kapımıza gelmiş, analar diyorlar ki ‘çocuklarımızı öldürüyorlar, ne olursunuz bize yardım edin.’ Ne yapsaydı Tayyip Erdoğan, almasa mıydı? 6 asır komşuluk yaptık, bir milletin evlatları olarak yan yana durduk. Aynı kıbleye döndük, Kurban Bayramında birbirimizin bayramını tebrik ettik, cenazede tabut taşıdık, düğünlerde birbirimizi kutladık. Ne yapsaydık, arkamızı mı dönseydik? ‘Bütün inananlar kardeştir’ anlayışının dışına mı çıksaydık?”

Soylu, Türkiye’nin mağdur ve mazlumlara asırlardır sahip çıktığına vurgu yaparak, şöyle dedi:

“Bugün bize her türlü tuzağı hazırlayan, hazırlamak için gayret sarf eden İsrailliler, Yahudiler memleketimize yüzyıllar önce geldiğinde de aynı kucaklayıcılığı yaptık, ‘siz bize misafirsiniz, size sahip çıkacağız.’ Her yerden itildiler Türkiye onlara o dönem toprak oldu, ecdadımız onlara sahip çıktı ama bugün ne kıymetini biliyorlar ne de Türkiye’nin o zor dönemlerde, Osmanlı Devleti’nin bu coğrafyadaki egemenliğinde herkese sahip çıkmasının ne anlama geldiği biliyorlar. Biz nasıl bir toplumdan, medeniyetten geldiğimizi biliyoruz. Bilinmesini isteriz ki bütün dünya karşı çıksa da mazlumun ve mağdurun yanında olacağız. Biz kimsesizin, bize ‘el at’ diye bekleşenlerin yanında olacağız.”

“Bu ülkemin son kararıdır”

Türkiye’nin 13 yılda çok büyük mesafe aldığına dikkati çeken Soylu, “Şimdi insanımızla beraber yeni bir mesafe alma zamanı. İnsanımızın refah seviyesini yükseltme, gençlerimizle buluşma, kadınlarımıza daha fazla el uzatma, emeklimizin refah seviyesini yükseltme zamanı. Bunlar bizim programımızda, reformlarımız var. Değişimlerimiz, büyük projelerimiz var” diye konuştu.

Seçime 10 gün kaldığını anımsatan Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

“Ya yeni Türkiye ya eski Türkiye. Ya büyük Türkiye ya kuşatılmış Türkiye. Ya güçlü Türkiye ya güçlü olması engellenen Türkiye. Ya demokratik Türkiye ya demokratikmiş gibi davranan bir Türkiye. Hani Kenan Işık’ın bir programı vardı, sorardı yarışmacısına ‘son kararınız nedir’ diye. Bu ülkemin son kararıdır. Onun için yapmamız gereken herkese ulaşmaktır. Kazanımlarımızı kaybetmemek, hedeflerimizi yakalayabilmek için istikrarı ve huzuru devam ettirmeliyiz.”

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’nun da katıldığı programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, konuklara aşure ikram edildi.