İstikrar bazılarını rahatsız ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hani diyorlar ya ‘Faiz lobisi yok,onlar ülkelerin içişlerine karışmıyor’ peki Ukrayna’yı kim karıştırıyor, Suriye’yi, Mısır’ı kim karıştırıyor? Mısır’ı, adam gelmiş seçilmiş, kim karıştırıyor? Kim seçilmiş bir adama geldi darbeyi yaptı?” dedi.

Bergama ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Soylu, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Bergama Belediye Başkan adayı Hasan Şahin’e destek istedi.

Bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet eden ve Türkiye’nin istikrarının bazılarını rahatsız ettiğini söyleyen Soylu, şunları kaydetti:

“Hani diyorlar ya ‘Faiz lobisi yok, onlar ülkelerin içişlerine karışmıyor’ peki Ukrayna’yı kim karıştırıyor, Suriye’yi, Mısır’ı kim karıştırıyor? Mısır’ı, adam gelmiş seçilmiş, kim karıştırıyor? Kim seçilmiş bir adama geldi darbeyi yaptı? Saraybosna’yı kim karıştırdı? Somali’yi kim karıştırdı? Biz ayakta durmalıyız, dimdik. Gezdiğim yerlerde görüyorum, millet işin farkında. Biz olanları anlatıyoruz ama millet bizden daha iyi biliyor ve görüyor.”

Soylu, Bergema’dan önce Bölcek ve Ayaskent beldelerine uğradı.

Bölcek’te konuşan Soylu, Türkiye’de barış dilini yaşatmaya çalışan bir hükümetin iş başında olduğunu anlattı.

Hükümete kumpas kurulmaya çalışıldığını dile getiren Soylu, “Geçmişte bankaları hortumlayanlar, bugün CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ile birlikte. Türkiye’nin milli projelerini katlettiler. Demokrasiye, milletin iradesine kastettiler. 30 Mart’ta millet buna müsaade etmeyecektir. Herkes kendi hesabını sandıkta görecek” ifadesini kullandı.

Ayaskent’te de bir kahvehanede vatandaşlara sohbet eden Soylu, “Bu hükümet size ne yaptı ki kasetlerle dinlemelerle şantaj yapıyorsunuz? Bir yıldır şehit cenazeleri gelmiyor, analar ağlamıyor. Türkiye’nin gelişmesi, güçlenmesi kimleri rahatsız etti?” diye konuştu.