İstikametinizi millet belirler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon milletvekili seçilen Süleyman Soylu, “Ülkemizde 13 yıldır hangi sorumlulukla büyük devrimleri gerçekleştirmişsek, bugün aynı sorumlulukla hareket edeceğiz” dedi.

Soylu, 7 Haziran seçimleri sonrasında teşekkür ziyaretleri kapsamında, partisinin Of ilçe teşkilatını ziyaret etti. Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını ifade ederek, bu sürecin milli iradenin tecellisi olduğunu kaydetti.

AK Parti’nin her zaman milli iradenin tecellisini kabul ettiğini belirten Soylu, “Bu sonuçlardan sonra trafoya kedi girecek diyenlerin her biri kaybolmuştur. Her yerde hile arayanlar kayboldular, yurtdışından, yurtiçiden, medyadan bu seçimin neredeyse sonucunun gayri resmi olacağını iddia edenlerin, bugün sesleri çıkmamaktadır” şeklinde konuştu.

Soylu, AK Parti’nin bugüne kadar bütün seçimleri anasının ak sütü gibi kazandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“AK Parti’nin aldığı her bir oy anasının ak sütü gibi helaldir. Çünkü bütün sonuçlar milletimizin iradesiyle ortaya çıkan sonuçlardır. Biz ülkemizde 13 yıldır hangi sorumlulukla büyük devrimleri gerçekleştirmişsek, bugün aynı sorumlulukla hareket edeceğiz. Kararımızın ne yönde olmasına yönelik istişareler yapıyoruz. Milletimize soruyoruz. Dün AK Parti nasıl davranıyorsa, bugünde aynı sorumluluğu ortaya koyuyor. Hiçbir endişeniz olmasın. Türkiye’yi yeise, karamsarlığa, ‘yarın ne olacak’ soru işaretine karşı karşıya bırakacaklara müsaade etmeyeceğiz, Çünkü güçlü bir AK Parti var. Gelecek aydınlık olacaktır.”

Seçimin öncesinde ve sonsarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı diline pelesenk edenlerin olduğunu belirten Soylu, “Bu millet sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan ile beraberdir. Kimse Cumhurbaşkanımız üzerinden bir siyaset oluşturmaya çalışmasın. Bu millet ona gerekli cevabı verir” dedi.

Süleyman Soylu, daha sonra Arsin ve Yomra ilçe teşkilatlarını da ziyaret etti.
Ortahisar ilçe teşkilatını da ziyaret eden Soylu, parti binasının kalabalıktan dolması üzerine, açık alanda vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Daha önceki konuşmalarında milletvekilliğinden korktuğunu söylediğini anımsatan Soylu, şöyle devam etti:

“Sebebi şu, bir oyun sorumluluğu çok fazla. Biz o oyun sorumluğunun gereğini yerine getiremezsek, o sorumluluk bizi bu dünyada da öteki dünyada da harap eder. 7 Haziran akşamı Başbakanımızın talimatı ile uçak ile Ankara’ya gidiyordum. Eşim yanımdaydı. Uçak kalktıktan sonra arkamızda bir sıkıntı olduğunu gördük. Arkamızda genç bir kızımız, maalesef bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kaldı. Yüksek şeker ve astım hastalığı vardı. Uçakta bulunan 2 doktor 10-15 dakika kendisine müdahale etti. Sonra kendine gelmeye başlayınca yanına oturdum. Nereli olduğunu sordum. Dedi ki ‘galiba Trabzonluyum’. Neden böyle söylediğini sordum. Dedi ki ‘annemin babamın nereli olduğunu bilmiyorum. Ben çocuk esirgeme kurumunda büyüdüm’. Trabzon’da ne işi olduğunu sordum, ‘bir oyum vardı onu kullanmaya geldim’ dedi. Aklı başına geldiği andan itibaren bana tek bir soru sordu, ‘partimiz ne oldu’. Defalarca bir oyun sorumluluğundan bahsettim ve Canab-ı Allah bir oyun sorumluğu ile bizi karşı karşıya bıraktı.”

AK Parti’nin milletin iradesinin ortaya koyduğu yüzde 41 oranın içinde bulunan her bir oyun sorumluluğuna, sonu kadar sadakatle sahip çıkacağını ifade eden Soylu, şunları söyledi:

“Biz seçimler bitti, hiçbir mazeret ortaya koymadık. Milli irade kabulümüzdür dedik. Ne birileri gibi yıllardır her seçim sonucunda trafoya sığındık, ne bilgisayarlara sığındık ne de başka birşey yaptık. Milletimizin iradesinin sonuna kadar saygısı ve kabulü ile beraber bir yüksek anlayışı ortaya koyduk. Seçimlerin ardından çok önemli bir istişare süreci başlattık. AK Parti geldiği günden itibaren milletin iradesi ve rızasıyla, milletin işaretiyle hareket eden bir millet partisidir. Bundan hiçbir gün vazgeçmemiştir, hiçbir gün vazgeçmeyecektir. Biz yüzde 41’ini sorumluluğu ile hareket edeceğiz, milletimizin vermiş olduğu işarete bakacağız. İstikametimizi millet belirler başkası değil. Bir ülkede AK Parti gibi bir siyasi parti varsa, o ülkede huzur vardır. istikrar vardır, insanlar yarınlarına endişeli bakmazlar.”