İkinci yarı başlıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Biz Trabzon insanı olarak dik oynarız. İnşallah yarın akşam, yeni Türkiye yolculuğuna hep beraber güçlü ve kudretli bir şekilde başlayacağız” dedi.

Soylu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığınca kent merkezinde düzenlenen yürüyüşü katıldı. Meydan Parkı Atatürk Alanı önünde başlayan yürüyüşte Soylu, vatandaşları selamladı.

Partililerin sloganlarıyla sürdürülen yürüyüş, Uzunsokak’tan Kunduracalır Caddesi’ne devam ederek, Meydan Parkı’nda sona erdi.

Burada bir konuşma yapan Soylu, yaklaşık 55 gündür büyük bir gayreti ortaya koyduklarını belirterek, “Seçim kampanyamız başladığı günden itibaren Trabzon, tüm ilçeleriyle bize samimiyetini, içtenliğini, sevecenliğini, sıcaklığını ve gönlünü açarak büyük bir kucaklama ortaya koydu. Gittiğimiz her noktada bizi kucaklayan bizden sevgisini esirgemeyenlere minnettarız” diye konuştu.

Türkiye’nin önemli bir seçime gittiğini anımsatan Soylu, “Türkiye’nin bu seçimi, bizim bildiğimiz seçimlerden değil. Türkiye bir kader seçimine gidiyor. Türkiye yüzyılın tarihi bir kararını ortaya koyacak. Benim ülkem ya eski Türkiye diyecek, ya yeni Türkiye diyecek. Ya koalisyon diyecek ya da tek başına iktidar diyecek” ifadelerini kullandı.

“Büyük Türkiye yarın yeni yürüyüşüne başlıyor”

Soylu, “Biz onu bunu bilmeyiz, bizim eğri büğrü hesaplara aklımız yetmez” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Trabzon insanı olarak dik oynarız. İnşallah yarın akşam, yeni Türkiye yolculuğuna hep beraber güçlü ve kudretli bir şekilde başlayacağız. Yarın ülkemiz için dua eden insanlar, Türkiye’ye Allah zeval vermesin diye bizim dinimizden, rengimizden, milletimizden olmayan insanlarla beraber yep yeni bir yolculuğa, yep yeni bir yola başlıyoruz. Yarın eskiden korkmayan, eskiden korkarak söylediğimiz sözleri yeniden hayata geçireceğimiz, 13 yılla beraber yeniden Türkiye’yi yarınlara uzatacağımız yep yeni bir yolculuğa başlıyoruz.”

Milli treni, arabayı, uçağı ve gemiyi de yapacaklarını işaret eden Soylu, “2023’de bölgesel aktör, 2053’te küresel aktör ve 2071’de Allah izin verirse cihanşümul bir devlet olacağız. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. O devi, 300 yıl uyuttular. Büyük dev Türkiye yarın yeni yürüyüşüne başlıyor. Sandıklara yarın sım sıkı sahip çıkın ve yarın akşam yeni Türkiye’nin başlangıcına hep beraber adım atalım” dedi.

Konuşmanın ardından Soylu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, milletvekili adayları Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Nihat Tosun ve Salih Cora ile partilileri selamladı.