İki şeyden vazgeçmeyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Safranbolu’da halka hitap etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin istiklalini, istikbalini, başkalarına peşkeş çekmeye çalışanlar, bu ülkenin başbakanını dinleyenler, şantaj hazırlayanlar, montaj yapanlar, kasetlerle beraber tehdit etmeye çalışanlara buradan sesleniyorum. Hiçbir şekilde rahat durmayacaksınız, kökünüzü kazıyacağız sizin, kökünüzü” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Safranbolu ilçesinde halka hitap eden Soylu, hiç kimsenin hiçbir şeyden endişe etmemesi gerektiğini çünkü Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü ve kuvvetli bir liderin olduğunu söyledi.

Soylu, iki şeyden vazgeçmeyeceklerini, bunlardan birisinin çözüm süreci olduğunu belirterek, “Bu ülkede artık analar ağlamayacak. Her ne olursa olsun bizim evlatlarımız askere giderken ‘Acaba geri dönebilecek miyiz?’ diye bir endişe içerisinde olmayacaklar. Bu ülkenin ekonomisini, paralarını bir daha teröre harcamayacağız” diye konuştu.

Vazgeçmeyecekleri ikinci konunun ise paralellerle mücadele olduğundan bahseden Soylu, “Hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Bu ülkenin istiklalini, istikbalini, başkalarına peşkeş çekmeye çalışanlar, bu ülkenin başbakanını dinleyenler, şantaj hazırlayanlar, montaj yapanlar, kasetlerle beraber tehdit etmeye çalışanlara buradan sesleniyorum. Hiçbir şekilde rahat durmayacaksınız, kökünüzü kazıyacağız sizin, kökünüzü” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı seçimine doğru”Göreceksiniz 10 Ağustos’ta yepyeni bir yürüyüşü, hep birlikte başlatacağız” diyen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Göreceksiniz ülkemizin yarınlarına güçlü adımlarla ilerleyeceğiz. Milletimizi, devletimizi yıllarca birbirine düşürmeye çalıştılar. Darbelerle birbirine düşürmeye çalıştılar, entrikalarla birbirine düşürmeye çalıştılar. Herkese söylüyorum, herkese anlatmaya çalışıyorum 10 Ağustos sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi değildir, yeni Türkiye’nin kapılarının açılmasıdır, devlet-millet muhabbetinin başlamasıdır, cumhuriyetimizin demokrasiyle taçlanmasıdır ve ülkemizin yarınlara güvenle hep birlikte bakmasıdır.”

“Hedeflerimiz var bizim, büyük hedeflerimiz var”

Türkiye’nin her açıdan çok büyük hedefleri olduğundan bahseden Soylu, “Çatlasalar da patlasalar da kendi arabamızı yapacağız, kendi uçağımızı yapacağız, kendi milli füzemizi yapacağız, kendi istihbarat uydumuzu yapacağız ve dünyaya yükselen Türkiye’yi anlatmaya çalışacağız. Hedeflerimiz var bizim, büyük hedeflerimiz var. İşte o hedefleri gerçekleştirebilecek dik duran, mücadele eden, koruyan ve milletimizle her zaman gerçeği paylaşan, ‘sadece milletin önünde, sadece Allah’ın önünde eğilirim’ diyen dürüst liderlere, güçlü liderlere, adaletli liderlere ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Soylu, Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık’ta, 25 Aralık’ta dik durmamış, Gezi olaylarında bu ülkeyi karıştırmaya çalışanlara karşı bu ülkenin iradesini korumaya çalışmamış olsaydı bugün Türkiye’den bir Libya çıkartılacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Bugün Türkiye’den mezhep çatışması içerisinde bulunan bir Irak çıkaracaklardı. Bugün darbeyle karşı karşıya kalmış ve sivil yöneticileri bugün hapiste olan bir Mısır çıkaracaklardı. Bugün kadınlarına tecavüz edilen ve çocukları katledilen bir Suriye çıkaracaklardı. Bugün İsrail’in zulmüyle karşı karşıya kalan bir Filistin çıkaracaklardı.”

Soylu, beraberinde Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, AK Parti İl Başkanı Tumirçin Saylar, Yenice, Eflani, Eskipazar belediye başkanları, 23. dönem AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ve partililerle Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’u ziyaret etti.

Esnaf ziyaretlerinde de bulunan Soylu, daha sonra kentten ayrıldı.