Ihracatı 152 milyar dolara çıkardık

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “İhracatımızı 36 milyar dolardan 152 milyar dolara çıkardık. 21. asra iyi başladığımız için Türkiye’yi tuzaklarla karşı karşıya bırakmak istiyorlar.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yerel seçimlerde ya eski Türkiye’nin ya da yeni Türkiye’nin kararı verilecek” dedi.

Soylu, AK Parti Malkara İlçe Teşkilatınca ilçedeki bir düğün salonunda düzenlenen programa katıldı.

Burada konuşan Soylu, yerel seçimlerin ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu söyledi.

Soylu, 30 Mart’ın demokrasi tarihi açısından çok önemli bir gün olduğuna işaret ederek, “Yerel seçimlerde ya eski Türkiye’nin ya da yeni Türkiye’nin kararı verilecek. Gençlerimizi, gelecek neslimizi yarına dünyada rekabet edebileceği güçlü bir şekilde hazırlayacaksak yapmamız gereken; gelişmiş ülkeler hangi şartlara gelerek neslini rekabete hazırlıyorlarsa, öz güvenle hazırlıyorlarsa biz de hazırlamalıyız” diye konuştu.

 “Türkiye son 12 yılda ilerlemeler kaydetti”

Türkiye’nin son 12 yılda ilerlemeler kaydettiğini belirten Soylu, ilerlemeye mani olmak isteyen güçlerin olduğunu dile getirdi.

Soylu, ülkede birçok alanda gelişme yaşandığını anlatarak, şöyle devam etti:

“Türkiye’de son günlerde ortaya çıkarılan olayların temelinde, ülkenin gelişimi durdurmak yatıyor. Ne zaman iyi başlasak, ne zaman iyi bir başlangıç yapsak, Türkiye’nin ayağına bir pranga, Türkiye’nin ayağına bir çelme takabilme konusunda hemen o maharetli olmaya çalışanlar, devreye girmişlerdir. Avrupa ve Amerika 21. asra iyi başlayamadı. Ekonomik krizlerle başladı. Emekli maaşlarını düşürdüler, altyapı yatırımlarını kestiler, öğrencilerin harçlarını yükselttiler, kredilerini yükselttiler. Yetmedi, kamudan işçi çıkardılar, yetmedi mahalli idarelerin altyapısını kestiler. Yetmedi, hemen hemen hepsi KDV oranlarını yükseltti. Biz ise iyi başladık. İhracatımızı 36 milyar dolardan 152 milyar dolara çıkardık. 21. asra iyi başladığımız için Türkiye’yi tuzaklarla karşı karşıya bırakmak istiyorlar.”

Soylu, muhalefetin yapılanları hazmedemediğini, bazı güçlerin hala eski Türkiye’yi istediğini ifade etti.

Türkiye’nin emin bir devlet olduğunu vurgulayan Soylu, ülkenin geçmişte Bulgaristan ve diğer devletlerde olduğu gibi Suriye’den gelenlere de sahip çıktığını kaydetti.

Soylu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin refahı ve gelişimi için çaba harcadığını dile getirdi.

Bugün atılan bazı iftiraların geçmişte Türkiye’deki bazı yöneticilere de yapıldığına işaret eden Soylu, “Dün aynı intikamı Menderes’ten aldılar, dün aynı intikamı Özal’dan aldılar. Ama size bir şey söyleyeyim. Aydın’a gittiğimde güzel bir söz söyledi birisi; ‘Menderes idam edildi karşı çıkamadık, çıraktık’ dedi. ‘Özal’ı zehirlediler anlayamadık, kalfaydık’ dedi. ‘Biz artık ustayız, bu Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyeceğiz’ dedi. Bu Menderes’e neler yaptılar? Polatkan’a neler yaptılar? Zorlu’ya neler yaptılar. Hiç bu günden farkı yok dostlar” diye konuştu.