İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Yeni Yıl Mesajı

Büyük değişimlerin yaşandığı, büyük derslerin alındığı, zaman zaman milletçe içimizi acıtan büyük acıların yaşandığı, zaman zaman yüzümüzü güldüren hadiselerin yaşandığı bir yılı geride bırakıyoruz.

Hem komşu bulunduğumuz Ortadoğu coğrafyasında, hem dünyada hem de ülkemizde, 2016 yılında yaşadıklarımız, bizlere daha güzel, daha mutlu bir gelecek inşa edebilmek için önemli tecrübeler sağlamıştır.

2017 Yılı, Türkiye’nin her anlamda atılım yılı olacaktır. Kamu düzeni ve güvenliğinin, demokrasi ve hukuk içerisinde tam olarak sağlandığı, yeni ve daha demokratik bir anayasayla buluşacağımız, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği, ülkemizin de desteğiyle Ortadoğu’da ve özellikle güney sınırlarımıza komşu olan bölgede barışın tam olarak sağlandığı bir yılı, inşallah hepbirlikte yaşayacağız. Bunu gerçekleştirecek olan da milletimizin azmi, kararlılığı, sağduyusu ve demokrasiye olan inancıdır.

Bu vesileyle, 2017 yılının ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyor, aziz milletimizin yeni yılını tebrik ediyorum.