İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Jandarmanın 178. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Bir gurur abidesinin 178.yılındayız.
Bir fedakârlık ve vatan sevdası hikayesinin 178.yılındayız.

Milletimizin huzuru ve güvenliği için iki asıra yakın bir süredir büyükbir özveriyle görev yapan Jandarma Teşkilatımız, bugüne kadar ortayakoymuş olduğu başarılarla, dünyadaki güvenlik teşkilatları arasındamüstesna bir yere sahiptir.

Ülkemizin her noktasında, aziz milletimize yönelmiş bütün tehditlerekarşı her zaman teyakkuzda ve görevinin başında olan Jandarmamız, geçmişten getirdiği birikimi, yenilikçi yöntemler ve modern teknolojiylebirleştirmek suretiyle, geleceğe taşımasını bilmiştir.

Güvenlik anlamında yoğun bir iş yükü ve çeşitlilik arzeden birsorumluluk sahası olan ülkemizde, üzerine aldığı görevleri hakkıylayerine getiren bu güzide kurumumuz; özellikle teröre örgütüne karşıdiğer güvenlik birimlerimizle beraber omuz omuza verdiği mücadelede, en zorlu arazi koşullarında, yaz kış demeden neredeyse her dakikada birkahramanlık destanı yazmaktadır.

Terörün yanısıra, gerçekleştirdiği operasyonlarla gençlerimizi zehirleyenuyuşturucu kaçakçılarının da korkulu rüyası haline gelen Jandarmamız; insan kaçakçılığından hırsızlığa, trafik denetimlerinden asayiş olaylarınakadar suçla ve suçluyla mücadelenin her noktasında başarıyla görevyapmakta, bizlere geleceğe dair umut ve güven vermektedir.

Bu vesileyle, 178 yıldır aziz milletimizin hizmetinde olan JandarmaTeşkilatımızın kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, kuruluşundan bugünekadar bir gurur abidesi olmayı başarmış bu teşkilata emek vermiş olanherkesi, aziz şehitlerini, gazilerini, rahmet ve şükranla anıyorum.