İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Dünya üzerinde 2200 Yıllık devlet geleneği, Anadolu’da 1000 yıllık varlığı olan Aziz Milletimize yeni bir gelecek inşa eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yılının idraki içindeyiz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük öngörüsüyle bir Cuma günü dualarla açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi; bir Kurtuluş Savaşı’nı yöneten tarihteki tek meclis olmanın ötesinde, güzel Cumhuriyetimizin de kuruluşunu gerçekleştirmiş, Aziz Milletimizi ve devletimizi geleceğe taşımıştır.

Çatısı altında görev yapmış tüm milletvekilleriyle birlikte, darbe dönemlerinden küresel operasyonlara kadar 103 yıllık mazisi boyunca verdiği büyük demokrasi mücadelesi, demokrasi dışı güçlerin ortaya koyduğu her türlü baskıya karşı sergilediği milli irade yanlısı tavır, Kurtuluş Savaşı’nda ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda verilen emeği heba etmeden bugünlere ulaşmamıza vesile olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi bugün yine, yeni bir başlangıcın arefesindedir. Kıymetli Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’na adım atmaya hazırlanırken, Türkiye Büyük Millet Mecisi, 14 Mayıs’ta yaşayacağı yenilenmeyle birlikte, bu yeni döneme güç katacaktır.

Artık dünyanın devler liginin bir oyuncusu olan Türkiye, milletin meclisinden alacağı güçle, çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamizmi ile Türkiye Yüzyılı’nda, sanayi üretimi, güvenliği, tarımı, turizmi, bilimi, teknolojisi, sanatı ve sporuyla, ülkemizi daha güçlü ve daha müreffeh yarınlara taşıyacak, dünyada adalet arayan her mazluma umut olacaktır.

Bu vesileyle, Aziz Milletimizin yüksek feraseti ve merhamet dolu kalbi sebebiyle çocuklara armağan edilmiş olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın veTürkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 103. yıl dönümünü tebrik ediyor, başta Ankara Balâ Mebusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu çatı altında emek vermiş olan tüm milletvekillerini rahmet ve şükranla yad ediyorum.