İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ” MESAJI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Bakan Soylu’nun mesajı şöyle;
“Ben” demeyen insanlar…
Vatanı, bayrağı, inancı, devleti, milleti için canından geçen,
“ben”’i “biz” yapan insanlar…
Malazgirt’te, Fetih’te, Conk Bayırı’nda, Anafartalar’da, Kıbrıs’ta, Kore’de karanlıkları dağıtırken;
Kato’da, Gabar’da, 2500 rakımlı tepelerde terörist kovalarken aynı manevi kaynaktan ilham alan insanlar… Gayesi aynı, payesi aynı olan insanlar…
Dünyadaki birçok devlet, madalya ve nişanlarını altınlarla elmaslarla süslemiştir. Oysa Aziz Milletimiz madalyasını sadece pirinçten yapmış ve bu toprakların en kıymetli mücevheri Gazilik’le süslemiştir.
Çünkü Gazilik, dünyadaki hiçbir millette aşkına böylesine bir karşılık bulmamıştır. Hiçbir yerde bu kadar sevilmemiş, bu kadar arzulanmamış ve hiçbir yerde Gazilikle böylesine gurur duyulmamıştır.
Bu hissiyat neticesindedir ki, vatan müdafaasının sözkonusu olduğu her durumda, milletimizin her ferdi kıyama durmuş, gazadan nasibini aramıştır. 15 Temmuz Gecesi’nde ülkesine sahip çıkmak  için onbinlerce vatandaşımızın meydanlara inmesi, bu hissiyatın, bu arayışın, bu sevdanın en güncel ispatıdır.
Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu milletin, bu devletin bekası için yüreğini ortaya koymuş bütün Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.