İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN “10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ” MESAJI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “10 Ocak İdareciler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bakan Soylu’nun mesajı şöyle;

“Aziz milletimiz, dünya üzerinde sadece fiziki olarak değil, oluşturduğu medeniyet birikimi ve devlet geleneği ile de var olmayı bilmiştir.

16 Devlet ve 2223 yılı kapsayan bu köklü gelenek, komutanlar ve askerlerin yanı sıra, yetiştirdiği devlet adamlarıyla kendine ait bir medeniyet imzası oluşturmuştur. Daha da önemlisi, devlet anlayışının erken dönemlerinde bile idareci yetiştirmeye önem vermiş, bunun fikri ve fiziki altyapısını oluşturmuştur.

Bu altyapı, devletin varlığı tehlikeye girdiğinde inisiyatif alabilecek; hızlıca organize olabilen, binlerce yıllık medeniyet birikimiyle refleks üretebilen bir yapı ortaya koymuştur.

Kurtuluş Savaşı’nı veren, Cumhuriyetimizi kuran, idari yapılanmasını gerçekleştiren, devlet geleneğini ve milleti geleceğe taşıyan bir nesli de yine o köklü devlet geleneğimiz üretmiştir.

İnancımız odur ki 2023, 2053 ve 2071 için ortaya konulmuş olan hedeflerimize ulaşabilmemizde Türk İdare geleneği ve onun temsilcileri en önemli araçlardan biri olacaktır.

Bu vesileyle muhtarından kaymakamına, valisinden devlet yönetiminin her kademesinde görev yapan devlet adamına kadar, bu teşkilatta yer almış, bu devlete hizmeti geçmiş, alın teri dökmüş, yeri geldiğinde canını ortaya koymuş bütün idarecilerimizin İdareciler Günü’nü tebrik ediyor, görev şehitlerimizi, geçmiş büyüklerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”