İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN “10 KASIM MESAJI”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 80.Yıldönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bakan Soylu’nun mesajı şu şekilde;
“Küresel bir sömürü düzenini hakim kılmak isteyenlere karşı hak, vicdan, onur ve cesaretle karşı duran bir millete önderlik etmiş; milletine ve dünyaya yeni bir istikamet belirlemiş olan  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yılını idrak etmenin hüznü içindeyiz.
Aziz Milletimiz, liderlik vasfına haiz çok önemli isimler yetiştirmiş ve onların etrafında kenetlenerek hem yükselmeyi hem de varlığını ve birliğini sürdürmeyi bilmiştir. Tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur.
Bu çizgi içerisinde Gazi Mustafa Kemal’in liderliği, mücadelesi  Aziz Milletimizin bekasını temin etmenin yanısıra dünyanın mazlum milletlerine de ilham kaynağı olmuştur. Zaferle sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşı’nın bize bıraktığı miras güzel Cumhuriyetimiz; şifresi ise “Millet İradesi”’dir. Gazi ve arkadaşlarının elde ettikleri başarı göstermiştir ki millet iradesininin üstünde bir beşeri irade, milletin gücü üstünde bir beşeri güç yoktur ve bu güce yaslananlar asla mağlup olmayacaklardır.
Milletimize olan inancımızı ve güvenimizi rehber edindiğimiz 16 yılda çok büyük başarılara imza attık. 29 Ekim’lere 10 Kasım’lara  eli boş çıkmamak için çok çalıştık. Çok şükür ki bugün üretiyoruz, yardım ediyoruz, dünyada yine vicdanı hakim kılmaya çalışıyoruz ve 2023, 2053, 2071 hedeflerimizle elimizi geleceğe uzatıyoruz.
Biz bu yolda karşılaştığımız her güçlüğü, dün olduğu gibi  Millet İradesi ile aştık. Savaşırken de, üretirken de.. Aynı iradeyle 15 Temmuz’da meydanlara indik ve doğrudan varlığımıza yönelmiş bir tehlikeyi daha bertaraf ettik. Halen terörle mücadelemiz, kalkınma gayretlerimiz, altyapı hamlelerimiz de aynı iradeden  ilham almaktadır.
Bu vesileyle; Aziz milletimizin ve dünyanın geleceğini değiştiren, mazlum milletlere ilham veren devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.”