İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Helal lokma’nın kutsallığıyla yoğrulmuş bir inancın ve medeniyetin çocukları olarak emeğin,
alınterinin bayramına ulaşmanın sevinci ve anlamı, bizler için elbette ki başkadır.

Binlerce yıldır olduğu gibi bugün de ayakta kalabilmemizin, varlığımızı geleceğe taşıyabilmemizin en büyük etkenlerinden biri, bu ülkenin evlatlarının becerisi, elinin emeği, aklı ve helal alınteriyle ürettikleridir. Yerli üretim silahıyla, helikopteri ve insansız hava araçlarıyla, terörle mücadele eden; ekip biçtiği ürünle hem kendi milletini hem dünyadaki garip gurebayı doyuran; bugün de en gelişmişinden en fakirine kadar dünyanın pekçok ülkesine maske, tulum, solunum cihazı ve diğer tıbbi ekipmanları üretip göndererek pandemi krizinde insanlara yardım elini uzatan ve umut olan ülke, bizim ülkemizdir.

Yıllar yılı emeği ve onun bayramını bir çatışmanın odağına yerleştirmeye çalışan köhne zihniyet ise bugün gelinen noktayı elbette ki kıskançlıkla izlemektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın “Yerli ve Milli” şeklinde tarif ettiği üretim stratejimiz sayesinde bu ülke insanının emeği, artık hayatımızın her alanında bir gurur abidesi olarak yükselmektedir. Yüksek teknolojili ürün üretebilen, özellikle savunma sanayiinde ortaya koyduğu gelişmeyle hem kendi ihtiyacını karşılayan hem de küresel pazarda rekabet edebilen Türkiye, bugün sağlık sektöründen hizmet sektörüne, sanayi üretiminden tarıma kadar her alandaki nitelikli ve fedakâr işgücüyle elini geleceğe uzatmıştır.

Bu başarının ve bu gururun bütün mimarları, bu ülkenin üreten, çalışan, şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakları alınterleriyle bereketlendiren bu Aziz Milletin tüm evlatları;

 

“Halat gibi bileğiyle,

            Yayla gibi yüreğiyle,

            Çoluk çocuk geçindirip,

            Haram nedir bilmeyenler..”…. 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü’nüz kutlu olsun.