İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “1 Mayıs 2018 Emek ve Dayanışma Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınlamıştır.

Bakan Soylu’nun mesajı şu şekildedir:

Tarımdan sanayiye, fabrikalardan ofislere kadar, güzel ülkemizin büyümesi, ilerlemesi, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşmasında, emek ve alınteriyle katkı koyan bütün emekçilerimizin bayramı olan “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”’ne ulaşmanın heyecanı içindeyiz.

Küçük atölyeler, büyüyüp fabrika olsa da; plazalara taşınıp modern ofislerde çalışsak da “emek ve alınterinin kutsallığı” hep aynı kalmıştır. İşte bu anlayış, bizi biz yapan anlayıştır.
Emeğin hem evrensel hem de kadim kültürümüz açısındansahip olduğu bu değerin farkındalığıyla, 1 Mayıs’ı 2008 yılından bu yana resmi olarak “Emek ve Dayanışma Günü”adıyla coşkuyla kutluyoruz.

Türkiye, uçağından tankına, helikopterinden tüfeğine, mega yatırımlarına kadar bütün adımlarını, 1 Mayıslarda bu coşkuyu yaşayan emekçilerinin alınteri ve becerisine güvenerek atmaktadır.

İçişleri Bakanlığı olarak bu gurur gününün bayram havasında ve huzur içinde kutlanabilmesi için her zaman olduğu gibi, bugün de görevimizin başındayız.

Bu vesileyle tüm çalışanlarımızın, emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyor, Aziz Milletimizi, çalışma hayatının tüm paydaşlarını sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.