İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kapalıçarşı’da coşkuyla karşılandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kapalıçarşı’da coşkuyla karşılandı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarihi Kapalı Çarşı Esnafını ziyaret etti. Terörle mücadeleye dikkat çeken Soylu, “Allah nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde Türkiye’nin dağlarında bir tek terörist kalmayacak” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Soylu, kısa bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini vurgulayan Soylu, “Burası bizim göz bebeğimiz, emrinize amadeyiz ve bugüne kadar da elimizden gelen her şeyi yaptık. Benden duymak istediğiniz bir cümleyi söyleyeceğim, Allah nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde Türkiye’nin dağlarında bir tek terörist kalmayacak. 14 Mayıs’ta Türkiye yüzyılının kapısı sizin de, milletimizin de, hem arzusu, hem desteği, hem de duasıyla açılır. Nasıl Kapalıçarşı bir dünya markası haline gelmişse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da tam 21 yıldır İHA’larımız, SİHA’larımız, Altay Tankımız, şehir hastanelerimiz, HÜRJET’imiz, KAAN’ımız ve savunma sanayimiz yüzde 20’lerden yüzde 80’lere getirdik” dedi.

Soylu, “Türkiye’de pandemiden geçtik. Avrupa’nın durumunu gördük. Şunun altını çizerek söylüyorum, 254 milyar dolar ihracat yapmaya koştuk. Pandemiden çıktık, 50 milyar dolar üzerinde turizm gelirine koştuk. Hep beraber Türkiye’yi hem tarihi hem Kapalı Çarşısı’nı 100 milyar dolarlık turizm ile buluşturduk” dedi.

Konuşmasının ardından ziyaretine devam eden Bakan Soylu, dükkanları gezdi, kendisi ile fotoğraf çekinmek isteyen vatandaşlarla anı ölümsüzleştirdi.