İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: GAYRETİMİZ İÇİMİZE SALINMAK İSTENEN FİTNEYİ YOK ETMEKTİR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Gayretimiz ve farkımız, hem yıkılanı yerine koymak hem de içimize salınmak istenen fitneyi yok etmektir.” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Başkanlığında Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıl dönümü ve başkanlığın yeni binasının açılış törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Soylu, bugün açılan binaların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın
talimatları ve destekleriyle 14 ay içinde bedelsiz hibe olmak üzere 66 milyon Türk lirası maliyetle tamamlandığını belirtti.

Bu binaların hal diliyle bir mesaj verdiğini belirten Soylu, yeryüzünde bozgunculuk çıkaranların yaptıkları ile sırat-ı müstakim üzere olanların yaptıkları arasındaki farkı göstermesi açısından bir ibret ve mesaj olduğunu bildirdi.

Soylu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Onlar, sadece yıkmadılar. Aynı zamanda bir fitne tohumu ekmeye çalıştılar.
Cenabıhak Bakara Suresi’nde ‘Fitne öldürmekten beterdir’ buyurmuştur. Dolayısıyla gayretimiz ve farkımız, hem yıkılanı yerine koymak hem de içimize salınmak istenen fitneyi yok etmektir. Ben bu vesileyle hem bu binaların yapımında hem de Bakanlığımızın diğer tüm taleplerinde bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere,
bu eserlere emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Özellikle bu binaların yapılması, mimarisi ve zamanının hangi ölçüde biteceği konusundaki talimatlarını ve an be an takibini ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Aynı zamanda bu binaları Türk Polis Teşkilatına yaparak hibe eden çok değerli iş adamı Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak Bey’e, yakın çalışma arkadaşlarına, mimarından mühendisine kadar, burada çalışanına kadar her birine ruhlarını bu eserlere akıttıklarını gördüğüm için tekrar şükranlarımızı sunuyoruz.”

Türk Polis Teşkilatının 174. yılını kutlayan Soylu, teşkilatın bugün başarısının doruğunda olduğunu, emniyetin terörle mücadeleden asayişe, trafikten narkotikle mücadeleye kadar her gün bir önceki günden çok daha başarılı şekilde grafiğini yükselttiğini aktardı.

Sorumluluklarının sadece millete değil, şehitlere karşı olduğunu da ifade eden Soylu, başta 15 Temmuz gecesi emniyetin Gölbaşı yerleşkesindeki 51 şehit olmak üzere, bu ülke için canını feda etmiş tüm şehit ve gazileri rahmet ve şükranla andı.