İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bizimkisi sadece bir seçim ittifakı değildir.

İçişleri Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, İstanbul Ülkü Ocakları’nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla buluştu. Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gelecek nesiller için miras bıraktığını söyledi. Soylu, ‘Bu seçimden öte tarif edilecek bir süreci adıdır. Bunu böyle tarif etmek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen beyi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey Türkiye’de gelecek nesillerin büyük bir miras bırakmaktadırlar diye konuştu.

Eyüpsultan’da düzenlenen etkinlik kapsamında vatandaşlarla buluşan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gelecek nesiller için miras bıraktığını söylerken, bu seçimde büyük mücadele verdiklerinden bahsetti. Soylu, Kıymetli kardeşlerim, ben çok seçim geçirdim. Ama bu seçim kadar milletin birbirine tutkun olduğu, bu seçim kadar, bunu bir milli mücadele ülküsü olarak gördükleri, bu seçim kadar, ülkemizin kazandığı bütün ama bütün kazanımlarda bizim değerlerimizin buluştuğu bütün o yüksek değerlerin bir anda ortadan kaybolacak endişesiyle herkesin bir arada bu ülkeyi sevenlerin, bu ülkede geçmiş döneme, bu ülke dönmesin diye büyük bir mücadele edenlerin ortak bir duygu yaşadığı ve bu ortak duyguyu büyük bir mücadeleye döndürdükleri bir seçim ilk kez yaşıyorum. Bu bir seçimden öte tarif edilecek bir süreci adıdır. Bunu böyle tarif etmekte fayda var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen beyi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey Türkiye’de gelecek nesillerin büyük bir miras bırakmaktadırlar? dedi.

‘BİZİMKİSİ SADECE BİR SEÇİM İTTİFAKI DEĞİLDİR’

Eyüpsultan Ülkü Ocakları’nda konuşan Süleyman Soylu, ‘Bizimkisi sadece bir seçim ittifakı değildir. Bu sadece bir seçim birlikteliği değildir. Bu aslında bizim medeniyetimizin bize buyurduğu ve bir arada olmak zorunluluğunuzu hissettiren birlikteliktir. Bu, evet bir vuslattır ve bir buluşmadır. Bunun altını çizerek söylemek istiyorum. Çünkü karşımızdakiler Türkiye’yi 1919 öncesine döndürebilmek, Türkiye’yi ülkemizi vesayet üzerinden ve mandacılık üzerinden işgal edebilmek için 15 Temmuz’u denemişlerdir. Birçok saldırı ortaya koymuşlardır. Ama 15 Temmuz’da hem akıllarıyla hem teknolojileriyle beraber bunu gerçekleştirmek istemişlerdir. Önümüze büyük bir fırsat geldi. ve bu büyük fırsat evet tarihin bize evet emanet ettiği, bugün Türkiye’nin şansı olan iki liderle beraber geldi. Recep Tayyip Erdoğan ve Doktor Devlet Bahçeli beydir. Bu kadar açık ve net. Kıymetlerini dinleyelim kıymetlerini bilmek sadece saygı duymakla olmaz. Kıymetlerini bilmek, sözlerini dinlemekle, kıymetlerini bilmek onların zamanında yapabileceklerimizin her birini yapmakla olur. Bu kadar açıktır. Bir daha bu fırsatı elimize geçiremeyiz. Türkiye’de daha bu fırsatı eline geçiremez. Bu büyük birlikteliğin fırsatını eline geçiremez.’ diye konuştu.