İçişleri Bakanı Soylu: Terör örgütlerinin kimlerin maşası olduğunu biliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terör örgütlerinin kimlerin maşası olduğunu biliyoruz. Onlara nasıl muamele edileceğini de liderimiz, devletimiz, hükümetimiz ve şu an içerisinde bulunduğumuz AK Partimiz çok iyi bir şekilde biliyor ve gerçekleştiriyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Şanlıurfa’da bir otelde gerçekleştirilen sivil toplum kuruluşları toplantısında konuşan Soylu, Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini söyledi.

Şanlıurfalıların tarih boyunca birlik ve beraberlik mesajı verdiğini anlatan Soylu, ülkenin geçtiği sürece bölge halkının gereken desteği verdiğini ifade etti.

Terör örgütü PKK’nın mağdurlarıyla sık sık bölgedeki illerde bir araya geldiğini vurgulayan Soylu, “Surlular, ‘ne olursunuz bizi bir daha bırakmayın’ diyor.

‘Cumhurbaşkanımıza selam söyleyin, onu sevdiğimizi ve onunla beraber hareket ettiğimizi iletin’ diyorlar. Kimisi bunu sadece hal diliyle anlatıyor, kimisi de bunu lafa ve kelama döküyor. Şunu söylemek isterim, yolculuğunuzu kuvvetli kadim bir şekilde görüyoruz. Terör örgütlerinin kimlerin maşası olduğunu biliyoruz. Onlara nasıl muamele edileceğini de liderimiz, devletimiz, hükümetimiz ve şu an içerisinde bulunduğumuz AK Partimiz çok iyi bir şekilde biliyor ve gerçekleştiriyor.” diye konuştu.

Mardin’in Derik ilçesinde şehit edilen Kaymakam Muhammed Safitürk’ü bir kez daha rahmetle andığını aktaran Soylu, şunları kaydetti:
“Şehidimiz Muhammet Safitürk adına bir okulun temeli atıldı. Derik’e gittiğimiz akşam orada 150 kız çocuğu okulun temel atılış töreninde bulunuyordu. Ben de bir babayım, sordum ‘ne olmak istiyorsunuz?’ diye, birisi ‘edebiyat öğretmeni olmak istiyorum’ dedi. Birisi doktor, birisi hemşire olmak istediğini söylüyor. Biz bugün ülkeyi yönetiyoruz, siyaset yapıyoruz, bizim bir hedefimiz var. Bu çocukları hayalleriyle buluşturmak bizi Türkler, Kürtler, Aleviler diye ayırmak isteyenlere en iyi cevabı bu çocukları geleceğe hazırlayarak vereceğiz. Yolumuz doğrudur, çizgimiz doğrudur, Allah yardımcımız olsun.”