İçişleri Bakanı Soylu: Rehavete düşmemeliyiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da inşaatı tamamlanan İl Emniyet Müdürlüğü binasında incelemlerde bulunarak önemli mesajları verdi.

Burada açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, şu ifadelere yer verdi:

TRABZON’A HUZUR VE GÜVENİ SAĞLAYACAK’

“Hakikaten binayı yaparken hem yatay mimariye uygun yapılması konusunda hassasiyetimiz oldu. Otoparkları var. Burada hem emniyetin kendi açısından kullanacağı kabiliyetleri söz konusu. Yapım aşamasın gelmiştik. İşlevselliğini ortaya koyacak ve burada Trabzon’a huzur ve güveni, asayişine katkı sağlayacak. Gerek çevre duvarları olsun geri alınması söz konusuydu yapıldı. Özel harekat da yüzde 90’ı aştı teslim edilmek üzere”

REHAVET UYARISI

”Çarşıbaşı’nın temeli atıldı ama eski MİT binasının karşısındakinin yeri de Ortahisar ilçe emniyetin yeri olarak tahsis edilecek. Mümkün olduğunda emniyet ve valiliğin alanını boşaltmaya çalıştık. Hayırlı uğurlu olsun. Bu işin başından itibaren anlayışla çalışan ve binayı bu noktaya getiren herkese teşekkür ediyorum. Burası bitmiş oldu. Polisevinin güzel dış mimarisi oldu. Kazasız belasız günlerle hizmet etmek nasip etsin. Tüm polis arkadaşlarımızı Cenab-ı Allah korusun. Ayaklarına taş değdirmesin. İstediğimiz aradığımız noktadayız. Mesleğin en büyük sorunu rutin ve rehavettir. Bu duruma düştüğümüzde tahkimatlarını gerçekleştirirler o yüzden bu duruma düşmemeliyiz”