İçişleri Bakanı Soylu, Muharip Gaziler Derneği üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muharip Gaziler Derneği üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve diğer ilgililerle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.
Daha sonra Misak-ı Millli Kulesi’ne geçen Bakan Soylu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ülkesi ve milleti için şehadeti göze alan, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri gazilerle Atatürk’ün huzuruna çıktıklarını ifade eden Soylu, deftere şunları yazdı:
“Üzerinde yaşadığımız bu cennet vatan, binlerce şehit ve gazilerimizin mirasıdır. Aziz şehit ve gazilerimiz sayesinde millet olarak tarih sahnesinde birlik ve bütünlük içinde var olmaya devam ediyoruz.

Geçmişte olduğu gibi bugün de, 15 Temmuz darbe kalkışmasının önlenmesinde gösterdikleri üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı ve devletimizin bekası için canlarını vermeye hazır gazilerimiz, milletimizin haklı gurur kaynağı olmaya devam etmektedirler.

Şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıkları ile kurduğun Türkiye Cumhuriyeti’ni yüceltip ülkemizi geleceğe güven içinde taşıma azmindeyiz.”

Bakan Soylu daha sonra Anıtkabir’i ziyaret eden öğrencilerle sohbet etti, gazilerle fotoğraf çektirdi.