İçişleri Bakanı Soylu, Mardin’de konuştu: “Barış, kardeşlik ve huzur var”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Barış, kardeşlik ve huzur var. Terör devleti kurmak istediler, vazgeçmedik. Ekonomimize saldırmak istediler, vazgeçmedik. Bu ülkede değerlerimize saldırmak istediler, vazgeçmedik.’ dedi.

Bakan Soylu, Mardin’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen “Mardin Derik Ovası Sulaması”, “Midyat-Nusaybin Yolu”, “Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme” ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde, Mardin’in medeniyetin beşiği olduğunu söyledi.

Mardinlilere teşekkür eden Soylu, şöyle konuştu:

“20 yıl önce bu ülke 3 ay önünü göremiyordu. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede yönetime geldikten sonra ilk önce ‘2023’ dedi. 20 yıllık bir vizyon koyduk. Daha sonra ‘2053’ dedi. 50 yıllık bir vizyon koyduk. Daha sonra ‘2071’ dedi. 70 yıllık bir vizyon koyduk. Şimdi Türkiye hem geçen yüzyılın eksiklerini kapattı hem de bu yüzyılın altyapısını yaptı. Şimdi bütün dünyaya haykırıyoruz. 20 yıl yetmez, 50 yıl yetmez, 70 yıl yetmez, şimdi Türkiye Yüzyılı diyoruz.”

Bundan 15, 20 yıl önce 47 plakalı araçlarla İstanbul, Ankara ve İzmir’e gitmenin çok kolay olmadığını kaydeden Soylu, Mardin’de 34, 06 ve 35 plakalı araçların olduğunu belirtti.

Bakan Soylu, şöyle devam etti:

“Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye öyle bir huzur getirdi ki bugün 47 plakalı araçlar 780 bin kilometrekarenin her santimetresinde var. Barış, kardeşlik ve huzur var. Terör devleti kurmak istediler, vazgeçmedik. Ekonomimize saldırmak istediler, vazgeçmedik. Bu ülkede değerlerimize saldırmak istediler, vazgeçmedik. Amerika da Amerika’nın çocukları da duysun vazgeçmeyeceğiz. Mardin olarak Türkiye Yüzyılı’na Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde imza atmaya hazır mısınız? Türkiye Yüzyılı’na Türkiye’nin devrimcisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğin de bütün dünyaya sözümüzü duyurmaya hazır mısınız? Sizin emrinize amadeyiz. Cenabı Allah bizi size mahcup etmesin. Şunu bilin Türkiye yolculuğuna yeni başladık. Mardin yolculuğuna yeni başladık. Bekle bizi dünya geliyoruz.”