İçişleri Bakanı Soylu, Macar mevkidaşı Pinter ile bir araya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’ye ziyaret gerçekleştiren Macaristan İçişleri Bakanı Sandor Pinter ile bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Soylu, Macaristan İçişleri Bakanı Pinter ile bakanlık yerleşkesindeki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı’nda (GAMER) bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş da katıldı. Basına kapalı gerçekleşen ikili görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Soylu ve Pinter açıklamalarda bulundu.

Macar mevkidaşı Pinter’in 12 yıldır İçişleri Bakanlığı görevini devam ettirdiğini hatırlatan Bakan Soylu, “Sayın Pinter ikili görüşmelerimizde güzel bir ifade dile getirdi, ‘Türkiye Macaristan ilişkileri mükemmel gidiyor.’ Sayın Pinter’in bu sözü bizim için önemlidir.

Kendisi bu görevde uzun yıllardır bulunan ve özellikle çalışmayı, disiplini kamu yönetiminde nasıl yapılabileceğini ortaya koyan bir kişiliktir. Yanlış hatırlamıyorsam 12 yıldır İçişleri Bakanlığı görevinde. O yüzden yükünü her geçen gün artırıyorlar. Hakikaten bir kişinin, kimliğin nasıl güçlü olduğunun göstergesi biz de kendisini örnek alıyoruz” ifadelerine yer verdi.